Paleokastritsa - Letovisko

Paleokastritsa je jedno z nejnavštěvovanějších míst na ostrově Korfu. Vilky a hotelové budovy jsou roztroušeny okolo sedmi zálivů s tyrkysovou a křišťálově čistou vodou a často stojí ve svahu skryté mezi olivovými háji a cypřiši. Právě na tomto místě se setkal král Odysseus s princeznou Nausikou. Básník Homér si nemohl pro toto poetické setkání vybrat krásnější scenérii! Malé zálivy s oblázkovými plážemi, svahy plné zeleně a členitost krajiny berou dech.

Je těžké říci, kde leží centrum Paleokastritsy, snad okolo malého přístavu Alipa, kde jsou taverny a kafeniony. Můžete si zde pronajmout malý motorový člun nebo se vydat některou výletní lodí či žlutou ponorkou na prohlídku okolí a mořské fauny a flory. V blízkosti přístavu jsou další oblázkové pláže, na některých lze provozovat vodní sporty. Nejživější pláž je pod klášterem Panagia Theotokos, pláž s malým kostelíkem. V blízkosti je parkoviště a malé mořské akvárium. Odtud vede cesta ke klášteru, který je postaven na kopci asi 800 m od pláže. Po cestě ke klášteru se Vám naskytnou krásné vyhlídky na zálivy Paleokastritsy. O klášteru, který je zasvěcen Nejsvětější Panně z Paleokastritsy, jejíž ikonu naleznete v klášterní kapli, se říká, že je nejkrásnějším klášterem na ostrově. V klášteře je malé muzeum ikon a malý obchod se suvenýry.

Pokud chcete mít Paleokastritsu jako na dlani, vydejte se do Lakones, kde vysoko v kopcích naleznete tzv. Balkón Jónského moře. Právě zde se Vám naskytne nejkrásnější výhled na Paleokastritsu. Naleznete zde bary a kavárny, které Vám nabídnou kromě občerstvení i krásný výhled do údolí a na moře.

Pět kilometrů od Paleokastritsy je vesnice Liapades s kouzelným malým zálivem a oblázkovou pláží. I zde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a zapůjčit si malý motorový člun či šlapadla. V zeleném údolí této vesnice naleznete taverny a obchody.

Transfer

Transfer z letiště (cca 26 km) potrvá asi 1 h. (v závislosti na provozu)

To nejdůležitější o Paleokastritsi

Krásné koupání, možnost pronájmu lehátek a slunečníků, rybaření, potápění, šnorchlování, bohatá nabídka vodních sportů včetně vodního lyžování a lodní výlety s proskleným dnem. Taverny, restaurace, bary, kavárny, obchody, nejrůznější malé a větší obchody. Lékař, lékárna, bankomat a internetová kavárna. Možnost pronájmu dopravních prostředků a zakoupení výletů přes zástupce Viamare.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

V Paleokastritsi Viamare doporučuje

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour