Oblast Rethymno - Letovisko

Správní oblast Rethymno se rozprostírá východně od pohoří Lefka Ori až téměř k východnímu okraji pohoří Ida. Oblast se dělí na 4 provincie (Rethymno, Agios Vasileios, Amari a Mylopotamos). Hlavním městem oblasti je Rethymno, třetí největší město Kréty, s přibližně 25 tisíci obyvateli. Pro město je charakteristická benátská pevnost tyčící se nad středověkým benátským přístavem s krásnými uličkami podobnými těm v Chanii. Právě s Chanií Rethymno soupeří o nepsaný titul nejkrásnějšího města Kréty. Oproti Chanii se zde zachoval mnohem vyšší počet tureckých domů a minaretů. Z Rethymna na východ se táhne krásná písčitá pláž, podél níž bylo v posledních desetiletích vybudováno velké množství hotelů. Tato oblast se stala jednou z nejrušnějších částí severního pobřeží Kréty.

Transfer

Pokud využijete našich charterových letů bude Vás na letišti Chania či Heraklion očekávat zástupce Viamare, který Vám bude po celou dobu pobytu k dispozici na telefonu. Z letiště můžete do místa ubytování pokračovat taxíkem nebo pronajatým autem, které Vám bude přistaveno na letišti.

Prines

Vesnička, jejíž založení se datuje až do 13. stol. n.l. Vesničku tvoří venkovské domy místních obyvatel a řada soukromých vil, které jsou doslova zasazeny do rozlehlých olivových hájů. Díky své poloze ve svahu je z vesničky krásný výhled na moře a město Rethymno. Ve vesničce naleznete tavernu, typický řecký kafenion a dva malé obchody. Na nejbližší oblázkovou pláž Koubes se dostanete po 10 minutách jízdy autem.

Roussospiti

Vesnička s přibližně 700 stálými obyvateli je postavena na kopci, odkud je krásný výhled na moře, pohoří Lefka Ori a město Rethymno. Historie vesničky sahá až do 14. stol. n.l., ale podle některých pramenů zde bylo osídlení již v 11. stol. n.l. V historické části vesničky naleznete několik taveren, restaurací, kafenionů a obchůdků. Pro větší nákupy doporučujeme zajet do nedalekého města Rethymno, které je odsud vzdáleno pouze 8 km. Přibližně stejnou vzdálenost musíte urazit, abyste se ocitli na písčité pláži v letovisku Platanes.

Chromonastiri

Vesnička byla založena v dobách benátské nadvlády bohatými šlechtici, kteří si zde zakládali svá venkovská sídla. Některá se dochovala a v posledních letech prochází rekonstrukcí. Oblast, ve které Chromonastiri leží, byla vyhlášena pro svou krásnou přírodu chráněnou oblastí. Ve vesničce naleznete dvě typické krétské taverny, kafenion a malý obchod. Pro větší nákupy je třeba zajet do historického města Rethymno, které je vzdáleno asi 12 km. Na nejbližší pláže se dostanete přibližně po 7 km jízdy autem.

Agia Paraskevi

Vesnička leží ve svahu nad letoviskem Platanes. Zde se nachází také nejbližší pláž, která je od vesničky vzdálená pouze 4 km. Vesnička je obklopena olivovými háji a je z ní krásný výhled na moře. Ve vesničce naleznete tavernu a několik obchůdků. Další taverny, restaurace, kafeniony a obchody se nacházejí v rušném letovisku Platanes a v 8 km vzdáleném městě Rethymno. Středověká vesnička Maroulas, která si dosud zachovala tradiční ráz krétského venkova, leží přibližně asi 3 km odsud.

Agia Triada

Vesnička tyčící se na úpatí pohoří Ida v nadmořské výšce asi 300 m je obklopena olivovými háji a vinicemi, které se táhnou téměř až k pobřeží Krétského moře. Dle archeologických nálezů byla oblast, kde Agia Triada leží, obývána již v době kolem r. 1600 př.n.l. Nálezy z tohoto období jsou uloženy v Archeologickém muzeu v Herakliu. Ve vesničce naleznete několik taveren a mini market. Pro větší nákupy je nutné zajet do 10 km vzdáleného města Rethymno. Nejbližší pláže v letoviscích Adele a Platanes leží přibližně 5km.

Zástupce Viamare do žádného z těchto míst nedojíždí, je možné jej kontaktovat pouze telefonicky.

V oblasti Rethymno Viamare doporučuje

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour