Anaxos - Letovisko

Přímořské letovisko Anaxos vzniklo v otevřeném zálivu severního pobřeží ostrova Lesbos kolem nádherné písčito-oblázkové pláže, pouze pár minut od vesničky stejného jména, a jen 3 km jihozápadně od městečka Petra, které je schované za skalnatým útesem.

Anaxos - kouzlo řecké romantiky

Z malebného zálivu Anaxos se Vám naskytne nádherný pohled na starobylý Molivos s benátským hradem a jeho půvabnými barevnými domky. Po západu slunce se při pohledu z pláže na vzdálený Molivos naskytne úchvatná podívaná. Poslední paprsky slunce vytváří na moři rudozlatý koberec. V městečku Molivos se postupně rozsvěcují světla v příbytcích obyvatel, které září a blikají jako tisíce hvězd na potemnělém nebi. Nad osvětleným Molivosem se majestátně tyčí ozářená benátská pevnost. Celek působí téměř pohádkově. Také proto je večerní koupání pravým požitkem. Moře je teplé, prohřáté sluncem, voda sametově hladká a romantický Molivos, vzdálený a zářící, poskytuje nevšední a nezapomenutelný vizuální zážitek. Vydejte se na pohádkovou dovolenou do Anaxosu.

Anaxos - koupání

V Anaxosu naleznete vše, co k dovolené u moře patří. Čisté moře a nádhernou pláž s hrubším tmavším pískem (modrá vlajka EU), která je lemovaná mnoha tradičními tavernami se širokým výběrem místních specialit a mořských plodů. V některých obchodech jsou české názvy zboží a v tavernách menu v češtině. Přímo na pláži jsou sprchy, převlékárny, slunečníky, lehátka, dětská hřiště, vodní sporty a možnost pronájmu malých motorových člunů. Naleznete zde i veřejné bazény se slanou vodou, kde jedinou podmínkou používání bazénu je objednání nápoje nebo jídla v přilehlém baru nebo taverně. Řada taveren a kaváren nabízí svým hostům lehátka a slunečníky na pláži zdarma.

Poznejte krásu okolí Anaxos Lesbos

Ubytování v letovisku Anaxos ocení především milovníci venkova a přírody. Ubytování je v zahradách se středomořskou vegetací. V okolí se nalézají malé farmy s volně se pasoucímí domácími zvířaty, které určitě budou zajímavou atrakcí hlavně pro děti. budou zajímavou atrakcí hlavně pro děti. Letovisko rádi navštěvují Řekové, kteří se baví dlouho do noci. Jinak klidné místo se může v červenci a v srpnu proměnit v živé prázdninové letovisko.Pokud chcete poznat i jiné pláže a najít si více soukromí, doporučujeme pronájem auta nebo motocyklu. Vydejte se na některou z mnoha malých pláží, které se nacházejí po celém severním pobřeží ostrova Lesbos, a nechte se oslovit krásami Řecka. Doporučujeme také návštěvu městeček Petra a Molivos a termálních pramenů Eftalou, které snadno navštívíte i místní autobusovou dopravou (cca 2 €/jedna cesta).

Transfer

Transfer z letiště (cca 60 km) potrvá asi 1 h. 30 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Anaxosu

Písčito-oblázková pláž s možností pronájmu slunečníků a lehátek (při konzumaci v taverně zdarma), vodní sporty, pronájem malých člunů. Taverny, restaurace, bary, kavárny, pekárna, samoobsluhy, obchody se suvenýry a místními produkty, omezená možnost platit kartami, internet. Místní doprava do městeček Petra a Molivos, taxi, možnost pronájmu dopravních prostředků a rezervace výletů přes zástupce Viamare.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour