25 let s vámi ...

242 ­489 ­351

rezervace@viamare.cz

Lesbos - Výlety

Zpestřete si vaší dovolenou na ostrově Lesbos, Řecko nabízí spoustu možností, vybrat si můžete z těchto výletů (výlety pořádá místní cestovní kancelář, platí se přímo na místě a může dojít ke změně programu. Viamare je pouze zprostředkovatel této služby.):


 • Divoký západ (celodenní výlet) - odjezd ze severu ostrova do vnitrozemí (oblast Kalloni), prohlídka nejznámějšího a největšího kláštera na ostrově, kláštera Limonos, vybudovaného na začátku 16. století, možnost návštěvy muzea (vstup cca 5 €) s byzantskými ikonami a s třetí nejbohatší sbírkou rukopisů z 9. - 19. století v Řecku. Dále cesta na západ, zastávka v tradiční řecké horské vesničce Vatoussa s malebným náměstím, následuje procházka Zkamenělým lesem (přírodní úkaz, vznikl přibližně před 20 milióny lety), poslední zastávka ve Skala Eressos, místě narození básnířky Sapfó, možnost oběda či koupání. Návrat v pozdních večerních hodinách.
  (orientační cena: 37 €, děti do 12 let: 18,50 €)

 • Turecko (celodenní výlet) - téměř po dvouhodinové plavbě z hlavního města Mytilini vylodění v historickém tureckém přístavu Ajvalik, kde na Vás bude čekat autobus. Cesta do místa plného antiky, Pergamonu, prohlídka Akropole. Po tradičním tureckém obědě návštěva výrobny a obchodu s onyxem, návrat zpět do města Dikili, kde budete mít čas objevovat místní obchůdky a bazary. Nutný cestovní pas!
  (orientační cena: 75 €, děti do 10 let: 45 €)

 • Lodní výlet s grilováním (půldenní výlet) - plavba z Petry k romantickému městečku Molivos, dále podél severního pobřeží ostrova Lesbos na nedalekou malou pláž, přístupnou pouze z moře, koupání, plavání a objevování podmořského světa, oběd na lodi formou grilování (řecký salát, tzatziki, souvlaki, kebab, feta, opečené brambory, bageta, víno či nealko nápoj - ochutnejte Řecko), poté plavba do vesničky Skala Sikaminias, kde si můžete udělat příjemnou procházku či zajít na kávu.
  (orientační cena: 42 €, děti do 10 let: 25 €)

 • Plavba za svitu hvězd (večerní výlet) - plavba směrem k městečku Molivos a dále do malebné rybářské vesničky Skala Sikaminias, která je známá výbornými tavernami s rybami a mořskými plody, možnost procházky po vesničce a ke kostelíku na útesu nebo večeře.
  (orientační cena: 20 €, děti do 12 let: 12 €)

 • Lodní výlet s rybařením (dvouhodinový výlet) - ideální příležitost pro zkušené rybáře i nováčky. Kapitán Vás vezme na moře, kde si můžete vyzkoušet rybaření za asistence zkušené posádky. Pruty, háčky a návnady jsou na lodi k dispozici a svůj úlovek si můžete odnést.
  (orientační cena: 18 €, děti do 10 let: 12 €)

 • Lodní výlet za západem slunce (dvouhodinový výlet) - plavba, při které uvidíte jeskyně v okolí Molivosu a nádherný západ slunce nad městem Petra, plavba kolem Anaxosu a Králičího ostrova. Krátký výlet, ideální pro rodiny s dětmi a nutný pro všechny romantiky.
  (orientační cena: 12 €, děti do 10 let: 10 €)

 • Oslí safari (půldenní výlet) - zábavný výlet určený všem. Na oslí farmě každý dostane vhodného oslíka, se kterým absolvujete celý výlet. Ranní verze - malými stezkami do horské vesničky Vafios, občerstvení, cesta zpět. Večerní verze - putování na pláž, možnost koupání a pozorování západu slunce, večeře, cesta zpět.
  (orientační cena: 25 - 33 €)

 • Kurz řeckého vaření (v angličtině) - chutná-li Vám řecká kuchyně, nemusíte ji již jen ochutnávat, ale můžete si něco uvařit také sami, k večeři je pak podáváno to, co si sami připravíte, tedy 3 - 4 předkrmy a 2 hlavní chody.
  (orientační cena: 40 €)


Viamare doporučuje:


 • Klenotem ostrova je město Molivos (Mithimna) s rozsáhlou benátskou pevností a starým městem zaneseným na seznam UNESCO.
 • Vydejte se vzhůru na mohutný skalní masiv v městečku Petra a navštivte pozoruhodný kostel Panny Marie, odkud je nádherný výhled.
 • Velkou raritou ostrova je Zkamenělý les, druhé největší naleziště na světě, které se nachází v jihozápadní části vnitrozemí ostrova v blízkosti vesničky Sigri, kde je i muzeum věnované této raritě.
 • Ochutnejte alespoň některé z 50 druhů ouza, které se vyrábí na Lesbosu, proslulé plomarské ouzo se vyrábí přímo v tradičním městečku Plomari.

Další zajímavosti ostrova Lesbos Vám na místě doporučí zástupce Viamare.

Katalog Řecko, Bulharsko 2017

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2016 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour