25 let s vámi ...

242 ­489 ­351

rezervace@viamare.cz

Meganissi - nabídka zájezdů

Země
Destinace
Letovisko
Rozšířené hledání
Typ ubytování
Odletové místo
Délka pobytu
Strava
Odjezd nejdříve
Řazení Vypsat pouze Last Minute Info o destinaci
MEGANISSI - Meganissi
First Minute
Novinka
Dítě pobyt zdarma
BazénKlimatizaceWi-Fi (bez záruky) Parkování u letiště zdarma

Vypsat celou destinaci:

Řecko

Meganissi je kouzelný malý zelený ostrov poblíž ostrova Lefkada. V okolí jsou další malé ostrovy. Nejznámější je ostrov Scorpios, který donedávna patřil rodina rejdaře Onassise. Poblíž ostrova Meganissi je také malý ostrov Scorpidi, který je neobydlený a ostrovy Madouri a Sparti. Při východním pobřeží ostrova Meganissi je maličký ostrůvek Thilia, kde je kostelík Panaghia, který je navštěvován vždy 15.8., kdy je svátek Nanebevzetí Panny Marie. Na Meganissi se dostanete malým lodním trajektem asi za 30 minut. Ostrov Meganissi má velmi členitý tvar, můžete jej snadno prochodit i pěšky. Doporučujeme výlet na nejjižnější mys ostrova Meganissi na mys Kefali, odkud je výhled na malý ostrov Kithors a Arkoudi. Je vidět i ostrov Ithaka a Kefalonie. V době krále Odyssea prý na ostrově panoval král Taifos, který byl známý mořeplavec. Ostrov Meganissi se původně nazýval podle tohoto krále, ostrov Taifos. Více o ostrově Meganissi

Na ostrově Meganissi nabízí Viamare velmi krásný hotelový resort Esperides. Je to jediný hotel na ostrově. Další možnosti ubytování jsou velmi omezené, protože turistický ruch na ostrově není tolik rozvinutý. Více o resortu Esperides na ostrově Meganissi

Koupání na ostrově Meganissi je vynikající. Díky členitému pobřeží ostrova Meganissi si snadno najdete tu "svoji zátoku", kde si můžete užívat skvělé křišťálově modré moře v naprostém soukromí. Nejdelší pláž na ostrově je pláž Agios Yoannis, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Další velmi krásná pláž ostrova Meganissi je Fanari, naleznete ji na severovýchodě ostrova Meganissi v zátoce Atherinos. Nedaleko Fanari je další kouzelná pláž Karakofolia.

V přístavu Spilia, který je asi 400 m od hotelu Esperides, si můžete pronajmout malý motorový člun, kterým můžete prozkoumávat zátoky a jeskyně ostrova Meganissi a dostat se tak na místa, která nejsou dobře přístupná z pevniny. Na ostrově Meganissi je slavná jeskyně Papanikolis. Jeskyně s neuvěřitelně modrozelenou vodou je častým cílem jachet a výletních lodí. Všichni se chtějí dostat na místo, kde se za 2. světové války ukrývala pro Řecko důležitá ponorka, která se zapojovala do bojů.

Delegát na ostrov Meganissi pravidelně nedojíždí. Dohlíží na transfer, zajistí Vám pronájem auta a Meganissi navštíví pouze na základě Vaší telefonické výzvy.


Aktuální situace na ostrově Meganissi

Katalog Řecko, Bulharsko 2017

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour