25 let s vámi ...

242 ­489 ­351

rezervace@viamare.cz

Srí Lanka-Luxusní dovolená na východním pobřeží hotel  

Klimatizace Bazén Wi-Fi (bez záruky) Výhled na moře
Informace o destinaci

Výlety, zajímavosti, počasí, pláže...

O zájezdu

Bazén, Klidné prostředí, Klimatizace, Sejf, Výhled na moře, Wi-Fi (bez záruky),

Popis

10ti denní pobytově poznávací program
COLOMBO - PINNAWELA - DAMBULLA – SIGIRIYA – VILLAGE TOUR - PASSIKUDAH - POLONNARUWA - KANDY - COLOMBO

Program zájezdu

1.den: odlet z Prahy na Srí Lanku.

2.den: přílet, letiště COLOMBO - DAMBULLA
Na letišti vás bude očekávat anglicky mluvící zástupce partnerské srílanské cestovní kanceláře, který Vás bude po dobu poznávacího okruhu doprovázet. Transfer z letiště do Pinnawely s návštěvou světoznámého sloního sirotčince. Sloní sirotčinec je financovaný vládou a funguje již od r. 1975. Má za úkol ochraňovat a vychovávat malá slůňata, která přišla z nějakého důvodu o svou matku. Vychovatelé je pravidelně krmí a mláďata se nechají dokonce od turistů i hladit. Větší sloni mohou být i nebezpeční. Můžete se s nimi vyfotografovat pouze za asistence zaměstnance. Je tu kolem 70 slonů. Poté transfer do Dambully s prohlídkou unikátního komplexu jeskynních chrámů. Jeskynní chrám Dambulla, který je také znám jako Zlatý chrám Dambulla, leží v centrální části Srí Lanky, nedaleko od města Dambulla. Nachází se 148 km východně od Kolomba a 72 km severně od Kandy. Tento chrám byl místem bojů v letech 1919 a 1984. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších a nejlépe zachovaných jeskynních chrámů na Srí Lance. Je zde velké množství nástěnných maleb a převážně buddhistických, ale i hinduistických soch. Leží uprostřed kulturního trojúhleníku: Anuradhapura – Polonnaruwa – Kandy a je geografickým středem Srí Lanky. V r.1991 byly jeskynní chrámy zapsány do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jsou vytesány do žulových skalisek na vrcholku vysokého kopce. Nocleh a večeře v hotelu Amaya Lake**** http://www.amayalake.com/

3. den: SIGIRIYA - VILLAGE TOUR
Brzy ráno ještě před snídaní (dokud není příliš teplo a davy turistů) odjezd k Sigiriya Rock Fortress s výstupem na skalní masív. Starověké město Sigiriya je přední turistickou destinací Srí Lanky, která byla prohlášena jako světové kulturní dědictví UNESCO v r.1982. Říká se také, že by se měla nazývat osmým divem světa, protože je srovnatelná s jinými mezinárodními divy jako např. Grand Canyon a starověké pyramidy. Do češtiny lze název přeložit jako „Lví skála“. Tento název skalní pevnost získala díky hornímu vstupu, který tvoří otevřená lví („sinha“) tlama s krkem (giriya“). Bohužel se ze lva dochovaly pouze jeho ohromné tlapy vytesané do stěny skály. Reliéf celé oblasti je rovinatého charakteru, ze kterého vyčnívá ohromný skalní masiv s pevností do výšky až 200 metrů. Neobvyklá skála je obzvlášť zajímavá díky jejímu plochému vrcholu, který použil král Kasyapa pro stavbu pevnosti, po které tu zůstaly rozsáhlé ruiny. Poté návrat do hotelu snídaně a krátký odpočinek. Před obědem check out a odjezd do nedaleké vesnice na „Village Tour“ . Village Tour obsahuje: cestu na káře tažené volkem, plavbu na voru přes jezero odkud je krásný výhled na Sigiriya Rock, typický vesnický oběd připravený v jedné z místních chýší podávaný na palmovém listu. Pokrm je velmi pikantní a jí se pravou rukou. Zpět z vesnice k vozu Vás dopraví Tuk Tuk. Po obědě transfer do Passikudah. Nocleh a večeře v hotelu Amaya Beach**** https://www.amayabeach.com/

4. – 8.den: pobyt v hotelu s polopenzí AMAYA BEACH (celkem 5 nocí)
Z obou stran k mysu Kalkuda porostlém palmami, severně od Batticaloy, přiléhají dvě nádherné písečné pláže. Všechny hotely, které kdysi lemovaly silnici na jihozápad od městečka Kalkudah, zmizely během války nebo po tsunami, ale v dnešní době se do těchto míst opět vrací turistický průmysl. Pláž Passikudah ,ta nejsevernější, je překrásná a moře je tu mělké. Její jižní část je podmořskou korálovou rezervací. Uprostřed je veřejná pláž, kde se zejména o víkendu scházejí místní s rodinami. Za touto pláží je nádherná pláž přiléhající k dalším resortům, s pozvolným vstupem do křišťálově čistého oceánu. Pláž v zátoce Kalkudah, přes mys na jižní stranu, je naopak zcela opuštěná. Pláž je krásná, široká a dlouhá několik kilometrů. Zde je možné se vykoupat i ve vlnách, ačkoli nejsou tak velké, jako na západním pobřeží Srí Lanky.

8.den: POLONNARUWA – KANDY
Po snídani odjezd do Polonnaruwy bývalé středověké metropole Srí Lanky. Prohlídka paláců, chrámů a gigantického unikátního zavlažovacího systému, známého jako Parakrama Samudraya, ale především komplexu Gal Vihara, 4 sochy Buddhy vytesané do žuly. Poté přejezd do Kandy s večerní návštěvou Chrámu Buddhova zubu – Sri Dalada Maligawa. Chrám Buddhova zubu se nachází severně od jezera v Kandy. Patří mezi nejdůležitější svatostánky na Srí Lance. Důvodem je především fakt, že stráží nejdůležitější relikvii – Buddhův zub (sinhálsky daladá). Podle pověsti byl zub vytažen z plamenů Buddhovy pohřební hranice v r. 543 př.n.l. a na Srí Lanku propašován ve 4. století n.l., ukrytý ve vlasech princezny z Kalingy. Později se jej údajně zmocnili Indové a snad i Portugalci. Spekuluje se však, že jim byla podstrčena pouhá kopie. Středem zájmu byl především proto, že se stal symbolem suverenity ostrova a lidé věřili, že kdo jej vlastní, má právo vládnout. Samotná stavba chrámu Buddhova zubu probíhala zejména v letech 1687 – 1707 a od roku 1747 – 1782, pod dohledem kandyjských králů. Večeře a nocleh v hotelu Amaya Hills**** https://www.amayahills.com/

9. den.: KANDY – letiště COLOMBO
Po snídani prohlídka města Kandy včetně centra řemesel – brusírny drahých kamenů, batikové dílny, řezbářské dílny. Poté individuální program v Kandy. Kandy je bývalým královským a hlavním městem na Srí Lance. Nachází se v centrální provincii. Je to druhé největší město v zemi po Kolombu. Bylo posledním hlavním městem éry starověkých králů na Srí Lance. Město leží uprostřed kopců v náhorní plošině Kandy, která křižuje oblast tropických plantáží, zejména čajových. Kandy je jedním z nejkrásnějších měst na Srí Lance. Jedná se o administrativní a zároveň náboženské centrum. Je domovem Chrámu Buddhova Zubu (Sri Dalada Maligawa), jednoho z nejvíce uctívaných míst pro buddhisty nejen ze Srí Lanky, ale i z celého světa. Chrám byl prohlášen světovým dědictvím UNESCO v roce 1988. Dle času odletu transfer na letiště.

10.den: Odlet po půlnoci do ČR, plánovaný přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Informace o ubytování

V průběhu okruhu je zajištěno ubytování v pohodlných 4* hotelích řetězce Amaya Resorts & Spa. Pokoje jsou prostorné, s vlastním příslušenstvím, klimatizací a minibarem. Klienti jsou zdarma ubytovaní v pokojích kategorie Deluxe. Hotely mají bazén.

Vybavení pokoje

Příjemné a vkusně vybavené pokoje Deluxe mají vlastní klimatizaci, oddělené sociální příslušenství, telefon, minibar, TV s plochou obrazovkou, SAT, trezor, bezplatné Wi-Fi připojení. U hotelu je venkovní bazén, wellnes, kde lze využít nabídky Ayurvédského centra.

Vybavení a služby hotelu

24 hodiny recepce, prádelna na vyžádání.

Stravování

Polopenze je podávána formou mezinárodního bufetu, ve kterém je vždy koutek s místními srílanskými pokrmy.
Běžně je k bezplatné, neomezené konzumaci u snídaně i večeře čaj a káva. Ostatní nápoje nejsou zahrnuty v ceně a je nutné je na místě platit.

Shrnutí

Nadstandardní ubytování v Deluxe pokojích po celou dobu zájezdu.

Zdarma k tomuto zájezdu

Termíny odletu a ceník

Termíny a ceník

Zobrazit:
Datum od-do:
Načitám termíny ...

Další informace k cenám

Cena zahrnuje

Letenku Praha - Colombo - Praha (Fly Dubai) včetně poplatků letecké dopravy, asistenci pracovníka partnerské CK na telefonu, transfer do vybraného plážového resortu a zpět na letiště Colombo, anglicky hovořícího průvodce během poznávacího okruhu, dopravu klimatizovaným dopravním prostředkem po celou dobu okruhu, 7x ubytování s polopenzí formou bufetu dle programu (strava začíná večeří a končí poslední den snídaní), státní daň 11%.

Cena nezahrnuje-příplatky

Vstupní vízum na Srí Lanku (30 USD / osoba), vstupy do historických objektů (cca USD 95 / osoba), minerální vodu a alkoholické nápoje k polopenzi, obědy (kromě Village Tour) a občerstvení, spropitné portýrům, řidiči/průvodci či během Village Tour apod., povolení k fotografování a filmování, osobní náklady, komplexní cestovní pojištění (lze sjednat v CK Viamare za Kč 65 / osoba / den).

Poznámka

Řidič/průvodce bude klientům k dispozici pouze první a poslední 2 dny. V Passikudah je již individuální program s českou asistencí na telefonu. Možnost prodloužení pobytu v AMAYA BEACH Hotel.

7 důvodů proč Viamare

25 let zkušeností a stability
Osobně vybíráme ta nejkrásnější místa
Vybíráme hlavně místa bez masového turismu
Pravidelně kontrolujeme každé ubytování
Děti do 2 let cestují do Řecka za 1 000,- Kč
Kodex kvality
Pojištění proti úpadku

Mapa

Poloha hotelu na mapě má pouze informativní charakter a je poskytována bez záruky. Zobrazit velkou mapu

Katalog Řecko, Bulharsko 2017

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2016 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour