25 let s vámi ...

242 ­489 ­351

rezervace@viamare.cz

pobočky

Srí Lanka - malý okruh ostrovem hotel  

Bazén Wi-Fi (bez záruky) Výhled na moře
Informace o destinaci

Výlety, letoviska, půjčení auta...

O zájezdu

Bazén, Sportovní možnosti, Výhled na moře, Wi-Fi (bez záruky),

Popis

15-denní pobytově-poznávací zájezd s nevšedními zážitky

Paradeniya - Kandy - Pinnawela - Geragama - Matale - Dambulla - Polonnaruwa - Minneriya - Sigiriya - Unawatuna

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy na Srí Lanku

2. den: přílet, letiště Colombo - Paradeniya- Kandy
Po příletu v ranních hodinách setkání s průvodcem/řidičem naší partnerské cestovní kanceláře. Transfer do Paradeniya s návštěvou královské botanické zahrady. Na tomto místě původně stály zahrady královského dvora, který zde sídlil do 14. století. Dnešní podoba botanické zahrady vznikala od 19.století. Je spravována ministerstvem zemědělství a leží v srdci Srí Lanky. Návštěvník zde může obdivovat až 4 000 druhů tropických rostlin ze všech kontinentů. Odpoledne přesun do města Kandy. Prohlídka města včetně okružní jízdy kolem jezera Upper Lake, dále návštěva tržiště na náměstí a centra umění a řemesel. Na závěr zavítáme do světoznámého Chrámu Buddhova Zubu. Chrám patří k jednomu z nejvíce uctívaných míst buddhisty nejen ze Srí Lanky, ale i z celého světa. Byl prohlášen světovým dědictvím UNESCO v roce 1988. Buddhův zub, který je zde uchován se stal symbolem suverenity ostrova. Lidé věří, kdo jej vlastní má právo vládnout. Nocleh a večeře v hotelu Oruthota challets, Digana

3. den: Pinnawela - Gampola - Kandy
Po snídani transfer do Pinnawely s návštěvou sloního sirotčince. Tato stanice pro záchranu sloních mláďat funguje již od r. 1975 a je financována vládou. Za úkol má především ochraňovat a vychovávat malá slůňata, která přišla během svého života o matku. Vychovatelé je tu pravidelně krmí a mláďata se tu neohroženě prochází po celém komplexu. Fotografovat se se slony lze pouze pokud je v blízkosti místní zaměstnance. V sirotčinci je přibližně 70 slonů. Poté následuje transfer přes oblast čajových plantáží do Gampoly, kde bude prohlídka továrny na zpracování čaje spojená s jeho ochutnávkou. Čaj si zde můžete i zakoupit. Srílanský čaj se sbírá celoročně. Jeho export směřuje do všech částí světa - od Japonska přes Hong Kong, arabský svět až do Evropy a Ameriky. Roztříděný čaj se balí do pytlů po cca 70 kg a odváží se na čajovou burzu do Colomba. Nocleh a večeře v hotelu Oruthota challets, Digana

4. den: Matale - Dambulla - Sigiriya
Po snídani transfer do Matale - prohlídka jednoho z nejhezčích hinduistických kovilů ostrova "Sri Muthumariamman Kovil". Fakultativně je možná návštěva a prohlídka zahrady koření. Zahrada koření v Matale se specializuje na pěstování vonného koření a bylin (např. kardamon, kari, hřebíček, muškátový oříšek, skořice či vanilka), které se využívají jak v místní kuchyni, tak v tradiční léčbě Ayurveda. Následuje transfer do Dambully s odpoledním výstupem do proslulých a jedinečných skalních chrámů. Tyto jeskynní chrámy byly v roce 1991 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO a jsou vytesány do žulových skalisek na vrcholku vysokého kopce. Stěny pěti oddělených jeskyní jsou ozdobeny freskami z 15.-18.století. V největší jeskyni naleznete 150 soch Buddhy v životní velikosti. Nocleh a večeře v Joe´s Habarana Village Joe´s Habarana Village, Sigiriya

5. den: Polonnaruwa - Minneriya - Sigiriya
Po snídani transfer do města Polonnaruwa - středověké metropole ostrova. Prohlídka ruin starobylého královského města z 11.století a unikátního zavlažovacího systému Parakrama Samudra, ale především komplexu 4 soch Buddhy vytesaných do žuly, tzv. Gal Vihara. Komplex paláců a chrámů je od r. 1982 zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Následuje přesun do srdce ostrova - Národního parku Minneriya, tzv. jeep Safari. Obrovské jezero Minneriya je původně umělá nádrž postavená v dávných časech králem Mahasenou. Sloni z okolních lesů přicházejí k jezeru se napojit a v horkých dnech ochladit. Kromě slonů můžete zahlédnout leoparda, jelena sambaru či tlupu makaků. Tento park je ideálním místem pro rozmnožování divokých zvířat, jejichž druh je v ohrožení. Nocleh a večeře v hotelu Joe´s Habarana Village Joe´s Habarana Village, Sigiriya

6. den: Sigiriya - plážový hotel
Ještě před snídaní (dokud není příliš horko a davy návštěvníků) odjezd ke skalnímu masivu Lion Rock, na jehož vrcholku (180 m) jsou ruiny paláce Sigiriya. Starověké město Sigiriya je přední turistickou atrakcí Srí Lanky, která byla prohlášena kulturním světovým dědictvím UNESCO v r. 1982. Při výstupu na vrchol spatříte světoznámé fresky žen, 3 m vysokou zrcadlovou zeď a vodní zahrady. Říká se, že by se Sigiriya měla nazývat osmým divem světa, protože je srovnatelná s jinými mezinárodními divy jako např. Grand Canyon či starověké pyramidy. Terén celé oblasti je rovinatého charakteru, za kterého vyčnívá ohromný skalní masiv s pevností do výšky takřka 200 metrů. Návrat do hotelu na snídani a krátký odpočinek. Po odpočinku odjezd do nedaleké vesnice na "Village Tour" - výprava do minulosti Ceylonu. Jedná se o nevšední zážitek v podobě jízdy na káře tažené volkem - pradávným dopravním prostředkem. Plavba na voru přes jezero s výhledem na Sigiriya Rock (pokud bude dostatečná hladina vody v jezeře). Návštěva typického vesnického obydlí s demonstrací a ochutnávkou autentického oběda podávaného na palmovém listu - jak se dříve, leckde ještě dnes, hospodařilo či hospodaří. Projížďka tuk tukem na závěr.

7.-13. den:
Pobyt v plážovém resortu Jolanka Resorts s polopenzí, na jihu ostrova v letovisku Unawatuna

14. den: po snídani transfer na letiště v Colombu a odlet přes Dubaj do ČR

15. den: přílet do Prahy v odpoledních hodinách

Informace o ubytování

V průběhu okruhu je zajištěno ubytování v pohodlných 2*-3* hotelích s polopenzí. Pokoje jsou prostorné, s vlastním příslušenstvím, některé i s klimatizací. Wi-Fi připojení na recepci hotelu.

Vybavení pokoje

Vkusné a čisté pokoje mají oddělené sociální příslušenství, telefon, minibar, TV/SAT.

Vybavení a služby hotelu

24 hodiny recepce, hotelový trezor k dispozici, hotel Oruthota Chalets připravuje pokrmy z vlastně vypěstovaných surovin.

Stravování

Polopenze je podávána formou mezinárodního bufetu, ve kterém je vždy koutek s místními srílanskými pokrmy.
Běžně je k bezplatné, neomezené konzumaci u snídaně i večeře čaj a káva. Ostatní nápoje nejsou zahrnuty v ceně a je nutné je na místě platit.

Shrnutí

Po 5-denním aktivním poznáváním ostrova si vychutnejte zasloužený odpočinek v hotelu na jižním pobřeží.

Zdarma k tomuto zájezdu

Termíny odletu a ceník

Termíny a ceník

Zobrazit:
Datum od-do:
Načitám termíny ...

Ceny zájezdů HIT Viamare jsou v ceníku již po slevě.

Další informace k cenám

Cena zahrnuje

Letenku Praha - Colombo - Praha (Fly Dubai) včetně poplatků letecké dopravy, asistenci pracovníka partnerské CK na telefonu v češtině, transfer do/z hotelu Jolanka Resort v Unawatuně, anglicky hovořícího průvodce během poznávacího okruhu, dopravu klimatizovaným dopravním prostředkem po celou dobu okruhu, 12x ubytování s polopenzí formou bufetu dle programu (strava začíná večeří a končí poslední den snídaní), jeep v Národním Parku Minneriya, Village tour s obědem, státní daň.

Cena nezahrnuje-příplatky

Nápoje k polopenzi, spropitné, povolení k fotografování a filmování, osobní náklady, vstupné do historických a kulturních památek (USD 127 / osoba), obědy, občerstvení, cestovní pojištění (lze sjednat v CK Viamare za 65 Kč / osoba / den).
Vstupní vízum: 35 USD / osoba

Poznámka


Cena zájezdu se může změnit dle aktuální ceny letenky v době objednání zájezdu.

7 důvodů proč Viamare

25 let zkušeností a stability
Osobně vybíráme ta nejkrásnější místa
Vybíráme hlavně místa bez masového turismu
Pravidelně kontrolujeme každé ubytování
Děti do 2 let cestují do Řecka za 1 000,- Kč
Kodex kvality
Pojištění proti úpadku

Mapa

Poloha hotelu na mapě má pouze informativní charakter a je poskytována bez záruky. Zobrazit velkou mapu

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour