25 let s vámi ...

242 ­489 ­351

rezervace@viamare.cz

Srí Lanka tak trochu jinak... hotel  

Klimatizace Bazén Wi-Fi (bez záruky)
Informace o destinaci

Výlety, zajímavosti, počasí, pláže...

O zájezdu

Bazén, Klimatizace, Wi-Fi (bez záruky),

Popis

12-denní pobytově-poznávací zájezd fyzicky náročný s nezapomenutelnými zážitky

Colombo - Labookellie - Nuwara Eliya - Horton Plains - Hakgala - Nuwara Eliya - Maskeliya - Adam´s Peak - Kiltugala - Kandy - Induruwa

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy na Srí Lanku

2. den: přílet, letiště Colombo - Labookellie - Nuwara Eliya
Po příletu v ranních hodinách transfer do horské oblasti Nuwara Eliya. Po cestě zastávka v Labookellie na čajových plantážích s návštěvou továrny na zpracování čaje. Možnost nahlédnutí do procesu sbírání, sušení, třídění a exportu srílanského čaje. Čaj vypěstovaný v této oblasti je určen pro arabský svět, Evropu a Ameriku. Nejkvalitnější velmi jemný čaj putuje do Japonska a Hong Kongu. Nocleh a večeře v hotelu The Rock***, http://www.therock.lk//

3. den: Horton Plains - Hakgala - Nuwara Eliya
Se zabalenou snídaní se brzy ráno vydáme na Hortonovy pláně - známé též jako "Konec světa" (700 m hluboký sráz) a zastavíme se u nádherných vodopádů "Baker´s Falls", které se nachází nedaleko od Hortonových plání. Při troše štěstí lze zahlédnout vzácnou černou opici nebo rozkvetlé rododendrony. Odpoledne návštěva Botanické zahrady v Hakgale. Botanická zahrada Hakgale byla založena v r.1861 za účelem pěstování chinovníku na Srí Lance. Nachází se mezi plantážemi čaje, 9,5 km jihovýchodně od Nuwara Eliya a v nadmořské výšce 1745 m.n.m. Zdejší klima subtropické zahrady je svěží a velmi podobné alpskému klimatu. Nocleh a večeře v hotelu The Rock*** http://www.therock.lk/

4. den: Nuwara Eliya - Maskeliya
Po snídani prohlídka města Nuwara Eliya, které leží v nadmořské výšce 1893 m.n.m. "Město světla", jak se mu také přezdívá, má za sebou historii anglické kultury, se kterou se zde setkáte na každém kroku: nejstarší golfové hřiště v Asii, vilky v koloniálním stylu, dostihové závodiště, železnice. Přesun do Maskeliye k Adam´s Peak. Nocleh a večeře v hotelu Punsisi rest**.

5. den: Adam´s Peak - Kitulgala - rafting (Kandy - Digana)
Po půlnoci začíná výprava na posvátnou horu Adam´s Peak. Výstup na horu začíná takto brzy, abyste si mohli vychutnat úchvatný pohled na východ slunce z vrcholu hory (pokud nebude zataženo). Vrchol hory dosahuje nadmořské výšky 2224 metrů nad mořem. Je tisíce let cílem mnoha poutníků odlišných náboženství. Arabští námořníci používali vrchol hory jako majáku, přestože se nachází asi 70 km od pobřeží moře. V současné době sem přichází nejvíce poutníků v období od prosince do dubna. Týdně je to až 200 000 poutníků.
POZOR! Výstup na Adam´s Peak není možný za deště. Mimo sezónu doporučujeme doprovod místního průvodce za poplatek cca 2000 LKR. Sezóna je od prosincového úplňku do květnového.
Po návratu do hotelu snídaně a krátký odpočinek. Transfer do Kitulgaly na raft na "Bílé vodě". Kitulgala je malého městečko na západě Srí Lanky. Leží v deštné zóně a díky každoročním dvěma monzunům patří k nejmokřejším místům Srí Lanky. Na řece Kelani se natáčela klíčová scéna Oscarem oceněného filmu "Most přes řeku Kwai". Z natáčení však zbyly jen mostní pilíře. V Kitulgale je základna pro rafting na bílé vodě. Divoké peřeje začínají několik kilometrů proti proudu. Záleží na aktuální výšce vody, zda Vám rafting bude umožněn či nikoli. Nocleh a večeře v hotelu Kandy, Oruthota chalets**, http://www.oruthotachalets.lk/

6. den: Kandy - Induruwa
Po snídaní prohlídka města Kandy, zahrnující Upper Lake Drive, Market Square, Centrum umění a řemesel s návštěvou Gem Gallery, Silk & Batic Factory & Gallery of Wood Handycraft Factory. Na závěr prohlídka chrámu Buddhova zubu, což je mezi buddhisty nejvíce uctívané místo a to nejen na Srí Lance, ale i po celém světě. Je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO (r.1988). Poté odjezd na východní pobřeží do letoviska Iduruwa.

6. - 11.den: pobyt v hotelu Pandanus Beach Resort s polopenzí, http://www.pandanusbeach.com/index.html na jihozápadním pobřeží v provincii Induruwa.

11. den: po snídani transfer na letiště v Colombu a odlet přes Dubaj do ČR

12. den: přílet do Prahy v odpoledních hodinách

Informace o ubytování

V průběhu okruhu je zajištěno ubytování v pohodlných 2* hotelích s polopenzí. Pokoje jsou prostorné, s vlastním příslušenstvím, některé i s klimatizací. Wi-Fi připojení na recepci hotelu.

Vybavení pokoje

Vkusné a čisté pokoje mají oddělené sociální příslušenství, telefon, minibar, TV/SAT.

Vybavení a služby hotelu

24 hodiny recepce, hotelový trezor k dispozici, hotel Oruthota Chalets připravuje pokrmy z vlastně vypěstovaných surovin.

Stravování

Polopenze je podávána formou mezinárodního bufetu, ve kterém je vždy koutek s místními srílanskými pokrmy.
Běžně je k bezplatné, neomezené konzumaci u snídaně i večeře čaj a káva. Ostatní nápoje nejsou zahrnuty v ceně a je nutné je na místě platit.

Shrnutí

Po fyzické náročném poznávání ostrova si dopřejete zasloužený odpočinek v hotelu na jihozápadním pobřeží.

Zdarma k tomuto zájezdu

Termíny odletu a ceník

Termíny a ceník

Zobrazit:
Datum od-do:
Načitám termíny ...

Další informace k cenám

Cena zahrnuje

Letenku Praha - Colombo - Praha (Emirates) včetně poplatků letecké dopravy, asistenci pracovníka partnerské CK na telefonu v češtině, transfer do vybraného plážového resortu v Induruwě, anglicky hovořícího průvodce během poznávacího okruhu, dopravu klimatizovaným dopravním prostředkem po celou dobu okruhu, 9x ubytování s polopenzí formou bufetu dle programu (strava začíná večeří a končí poslední den snídaní), státní daň.

Cena nezahrnuje-příplatky

Nápoje k polopenzi, spropitné, povolení k fotografování a filmování, osobní náklady, vstupné do historických a kulturních památek (USD 46 / osoba), obědy, občerstvení, transfer z Induruwy na letiště, cestovní pojištění (lze sjednat v CK Viamare za 65 Kč / osoba / den).
Vstupní vízum: 35 USD / osoba

7 důvodů proč Viamare

25 let zkušeností a stability
Osobně vybíráme ta nejkrásnější místa
Vybíráme hlavně místa bez masového turismu
Pravidelně kontrolujeme každé ubytování
Děti do 2 let cestují do Řecka za 1 000,- Kč
Kodex kvality
Pojištění proti úpadku

Mapa

Poloha hotelu není známa / Poloha hotelu není zveřejněna. Zobrazit velkou mapu

Katalog Řecko, Bulharsko 2017

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2016 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour