Výlety v Agia Marina

Kam vyrazit a co zažít v tomto řeckém letovisku

Tipy na výlety v Agia Marina

Dovolenou na Krétě si můžete zpestřit některým z výletů, které pořádají místní cestovní kanceláře. Aktuální seznam výletů (včetně cen), na které se dá vyrazit z letoviska Agia Marina, dostanete po příjezdu od delegáta. Platí se přímo na místě a občas dochází ke změnám programu.

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatel. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit! Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Jste-li dobrodruzi a rádi si výlety organizujete "na vlastní pěst", objednejte si pronájem automobilu v destinaci ještě před odletem na dovolenou. Ceníky a kompletní informace naleznete ZDE.

Soutěska Samaria

Nejznámější, nejdelší (16 km) a nejkrásnější soutěska nejen na Krétě, ale v celé Evropě. Jedna nádherná přírodní scenérie stíhá druhou. Úchvatné pohledy! Kolem 9:30 hod. zahájíte z výšky 1200 metrů nad mořem patnáctikilometrový pochod krásnou a klidnou přírodou až na jih do vesničky Agia Roumeli. V odpoledních hodinách nastoupíte na loď, která s Vámi popluje cca hodinovou plavbu kolem malebného pobřeží jižní Kréty.

Gramvousa

Nejkrásnější záliv na Krétě s malebnou písečnou lagunou s nádechem exotiky. Cestou zakotvíte u benátské pevnosti, kde si můžete vychutnat nekonečné výhledy.

Santorini

Plavba lodí na Santorini + okružní jízda autobusem po ostrově.

Po stopách doby minojské (Knossos + Heraklion)

Za doprovodu zkušeného místního průvodce se v českém jazyce dozvíte vše o dávném městě, paláci, jeho stavitelích, obyvatelích i o jeho záhadném konci a pádu proslulé minojské civilizace. Prohlídka trvá 1,5 – 2 hodiny. Druhá část výletu se odehrává v hlavním městě Kréty, kde si prohlédnete Archeologické muzeum (vstupné cce 16 €) a celé město město Heraklion.

Elafonisi

Navštivte nejkrásnější část Kréty a zároveň i evropský unikát. Pláž s narůžovělým pískem, nazývaná také „evropské Tichomoří“.