Naxos - Reference od našich klientůNaxos - mapaNaxos je největší a nejkrásnější kykladský ostrov s hornatou i úrodnou krajinou, nespočtem písečných pláží, kterému vévodí nádherný vrcholek nejvyšší hory ostrova a také celého kykladského souostroví - Zas 1008 m/n.m.


Ostrov Naxos po většinu roku ovládá teplé středozemní podnebí stejně jako celé Řecko. V létě jsou suché horké dny občas vystřídány větrem ,,meltemi”, zvláště na severu a v pobřežních oblastech.

Naxos byl významným centrem kykladské kultury již od 2. století př.n.l. a jedním z prvních, kde se začal těžit mramor. V 6. století př.n.l. se zde rozvíjela proslulá antická sochařská škola. V roce 1207 padl do područí Benátčanů a vyrostla na něm řada opevněných obytných věží (pýrgoi), jejichž torza jsou k vidění dodnes. Naxos je všeobecně považován za kultovní místo boha plodnosti, vína a veselí Dionýsa. Na břehu ostrova podle řecké mytologie opustil proradný athénský princ Thésus krétskou princeznu Ariadnu, která mu pomohla zabít Minotaura a uniknout z labyrintu v Knóssu.

Ostrov je od severu k jihu prostoupen mohutným horským pásmem s četnými jeskyněmi, spadajícím na východní stranu strmě dolů k pobřeží, směrem n západ však jen mírně do úrodné, zvlněné pahorkatiny a rovin bohatých na povrchovou vodu. Vnitrozemí Naxu pokrývá působivá mozaika bujných zahrad, vinic, sadů a vesnic, posetá benátskými strážními věžemi a historicky významnými lokalitami. V úrodné krajině se rozprostírají citrusové sady a olivové háje.

Na západním pobřeží ostrova, jižně od hlavního města Chora Naxos, se rozkládají kilometry nádherných, převážně písečných pláží. Některé z nich jsou i rájem pro vyznavače windsurfingu a kitingu, ty poněkud odlehlejší jsou klidnou oázou nudistů.

Hustá síť ostrovních silnic je po nedávné rekonstrukci ve velmi dobrém stavu a umožňuje bezpečnou dostupnost většiny míst, která by návštěvník neměl vynechat. Kromě možnosti organizovaných výletů, zapůjčení aut, motocyklů či jízdních kol lze k poznání ostrova nebo i k dopravě na vzdálenější pláže využít levnou a velmi dobře fungující místní autobusovou dopravu.

Pobyty na ostrově Naxos je možné kombinovat s pobytem na ostrově Syros, Mykonos nebo Andros. V ceně kombinovaných pobytů nejsou obsaženy transfery a trajekty mezi jednotlivými ostrovy. Na vyžádání Vám je zajistíme.


Doprava


Let na pravidelné lince ČSA Praha - Athény - Praha.

Na Vaše přání Vám zajistíme taxi z letiště Athény do přístavu Piraeus a zpět včetně lodních lístků nebo Vám poradíme, jak se velmi jednoduše a pohodlně přemístit expresními autobusy a metrem.

Transfer z letiště do přístavu Piraeus potrvá taxíkem cca 40 min., plavba trajektem Piraeus - Naxos cca 4,5 h., transfer Naxos - hotel taxíkem cca 15 min.

Při včasné rezervaci a dobré návaznosti letů je možné zajistit letenku Athény - Naxos - Athény.


Taverny, bary a kavárny (i s internetem), obchody supermarkety, muzeum, kino, půjčovny motorových vozidel, autobusové spojení po celém ostrově, lodní výlety na ostrovy Delos, Mykonos, Santorini a na další ostrovy Kyklad.

Na pobřeží jsou centra pro windsurfing a kiteboarding. Zajímavým zpestřením pobytu může být výstup na nejvyšší horu ostrova Zas 1008 m.

V místě nepůsobí zástupce Viamare.


KOMBINOVANÉ POBYTY


Pobyt na ostrově Naxos je možné kombinovat s pobytem na ostrově Andros, Syros a Mykonos.


V ceně kombinovaných pobytů nejsou obsaženy transfery a trajekty mezi jednotlivými ostrovy. Na vyžádání Vám je zajistíme.
Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour