Andros - LetoviskoAndros - mapaPokud se chcete dozvědět, kde je dům holubí, tak jak se zpívá ve velmi známé písničce, vydejte se s námi na jeden z ostrovů Kyklad - na jedinečný ostrov Andros.


Máte-li rádi dokonalost, jeďte na ostrov ANDROS. Má vše, co k řeckému ostrovu patří: krásné moře s úchvatnými plážemi, horské vesničky, kde se zastavil čas, údolí plná květin a horských pramenů a starobylé hlavní město s úzkými uličkami a prostornými náměstími, kde vedle sebe stojí nádherné paláce s městskými domy. Ne nadarmo tento ostrov miloval sám bůh Dionýsos. Říká se, že v době jeho slavností netekla z horských pramenů voda, ale víno.


ANDROS je omýván Egejským mořem a v létě je ochlazován větrem ,,meltemi”. Je druhým největším a současně nejsevernějším ostrovem KYKLAD. Jeho rozloha je 380 km2 a má 110 km úchvatného pobřeží. Je hornatý, nejvyšší hora ostrova Andros dosahuje výšky 1003 m. Můžete zde obdivovat nádherné pláže s bílým pískem, malebné vesničky v horách, osady u moře, budovy postavené v egejském stylu, ale i neoklasicistické paláce s kykladskými oblouky plnými květin. Malými stavebními zázraky jsou věžovité holubníky, které Vás upoutají řemeslnou zručností a smyslem pro detail místních stavitelů. Na ANDROSU na Vás dýchne starodávná vznešenost, která vyzařuje jak z jeho domů, tak i z jeho obyvatel. Vše vytváří harmonický celek, který Vám nabídne okouzlení, klid a romantiku. Pozemky od sebe oddělují zídky z břidlice, které neopakovatelným způsobem zdobí místní krajinu.


Ostrov Andros v minulosti proslul chovem bource morušového, který po mnoho let zajišťoval bohatství a prosperitu ostrova. Kvalita zdejšího hedvábí byla známá široko daleko. Bohatství ostrova se projevilo i v kulturní oblasti. Zdejší filozofická škola byla velmi známá a vyučovali zde věhlasní učenci. V této době se ostrov stal i námořní velmocí a s námořnictvím je úzce spjat dodnes. V hlavním městě ostrova ANDROS - CHORA je námořní akademie, kde se vyučili téměř všichni řečtí kapitáni, aby pak vypluli na své cesty do celého světa. Na rozdíl od ostatních ostrovů KYKLAD je ANDROS bohatý na vodní prameny a zeleň. V jeho četných údolích je obrovské množství olivovníků, borovic a ovocných stromů. V malebné vesničce APIKIA se nachází slavný minerální pramen SARIZA, jehož voda je výborná především při léčbě ledvinových potíží. ANDROS je ostrovem mnoha tichých, mnohdy i těžko dostupných klášterů, ve kterých se skrývá bohatství v podobě unikátních byzantských ikon, vyřezávaných oltářů, náboženských relikvií a starých knih.


Na ANDROSU je 99 pláží. K překrásným divokým plážím, na kterých snadno naleznete soukromí, patří např. pláž LIMANAKI s malým kostelíčkem, pláže KAMINAKI, VLYHADA a pláž PIRGOS, která je pojmenována podle benátské věže stojící na skále nad mořem. Na severozápadním pobřeží Androsu jmenujme alespoň pláž ZORKOS, která je ideální pro potápění a pro provozování vodních sportů. Na východním pobřeží leží pak pláž VITALI s pískem a bílými oblázky a na jihovýchodě ostrova budeme jmenovat alespoň pláž GRIAS PIDIMA (Skok staré paní), která je spojena se zajímavou legendou.


ANDROS - CHORA - hlavní město ostrova


Nezapomeňte navštívit toto město, které je skutečnou perlou ostrova Andros a je na něj pyšné celé Řecko. Nachází se na mysu mezi dvěma plážemi. Na konci mysu je malý skalnatý ostrůvek se zbytky benátského hradu. Stavby Chory jsou směsicí kykladského a neoklasicistického stylu. První z nich naleznete v úzkých uličkách a druhý na náměstích s krásnými paláci. Nechybí zde ani obchody, restaurace a kavárny. Jako ostrov s velkou námořní tradicí má Andros - Chora námořní muzeum, velmi významné archeologické muzeum a světoznámé muzeum moderního umění, které při své návštěvě rozhodně nevynechejte. Právě existence tohoto muzea učinila Andros důležitým uměleckým centrem.


KOMBINOVANÉ POBYTY


Pobyt na ostrově Andros je možné kombinovat s pobytem na ostrově Syros, Mykonos a Naxos.

V ceně kombinovaných pobytů nejsou obsaženy transfery a trajekty mezi jednotlivými ostrovy. Na vyžádání Vám je zajistíme.Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour