Athény - Obecné informace


Athény, hlavní město Řecka, se v posledním desetiletí neuvěřitelně změnily. Katalyzátorem byla nejenom potřeba řešit svízelnou dopravní situaci, ale především to, že se Athény staly pořadatelem olympijských her. Metro a dobře fungující autobusová doprava Vás dopraví z letiště do přístavu Rafina nebo Pireus, ale i do centra města, odkud je snadné navštívit nejen staré centrum Plaka, ale i všechny nejkrásnější památky města.

Z letiště je možné jet i městskou dráhou, která Vás doveze ke stanici metra.

Samotná prohlídka Akropolis je opravdovým potěšením. Můžete si doslova užít a představit si místa, kudy chodil Perikles, významný státník starověku, který se zasloužil o velkou výstavbu v Athénách a o rozvoj kultury. Z jeho popudu bylo vybudováno mnoho nádherných staveb, které můžete dosud v Athénách vidět, athénské opevnění Akropole, Parthenón, Propylaje, Odeion, stavby na Agoře, kde bývalo v době antiky obrovské tržiště. Zde rozhodně stojí za návštěvu jeden z nejzachovalejších chrámů Řecka, dórský chrám Thission. V jeho době působili v Athénách nejpřednější umělci, např. Feidiás, Sofoklés, Aischylos a další. Za návštěvu rozhodně stojí i Plaka, stará část města, kde určitě oceníte hospůdky i typické řecké taverny, které i přesto, že jsou v centru nejnavštěvovanější části Athén, poskytují nejen příjemné posezení, ale i velmi dobré jídlo. Navštěvují je velmi rádi i Athéňané.


Nezapomenutelnou je i návštěva Národního archeologického muzea, jehož sbírky jsou unikátní. Kromě množství váz a amfor zde uvidíte i sochy a reliéfy slavných sochařů starověku. Pokud budete chtít vidět typický ceremoniál střídání stráží, musíte před budovu parlamentu na náměstí Syntagma. Vojáci v tradičních vlněných suknicích zde hlídají hrob neznámého vojína.

Athény patří k nejbezpečnějším velkoměstům Evropy, a to je další velká přednost, která Vás přesvědčí k prohlídce města.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour