Bulharsko a destinace

Bulharsko

3 důvody, proč si zamilujete Bulharsko

  1. Bulharsko - země nádherných písečních pláží. Bulharsko je malebnou zemí s 370 km dlouhým pobřežím s Černým mořem a lemovaným krásnými plážemi se zlatavým pískem. Černé moře je nejenom krásné, ale díky velkému obsahu mineralů, má take léčivé účinky.
  2. Bulharsko má bohatou historii založenou zejména na svém strategickém postavení coby tehdejší významné lodní dopravní a zásobovací tepny.
  3. Bulharsko je zemí příjemných pohostinných a přátelských lidí a vynikající kuchyně, která vás okouzlí svou rozmanitostí.

Objevte krásy Bulharska

Bulharskou je tradiční turistickou destinací na pobřeží Černého moře, které nabízí široké, dlouhé pláže se zlatavým pískem, výbornou kuchyni plnou rozmanitých receptů, přátelské obyvatele, se kterými se domluvíte i česky, a kvalitní ubytování v moderních hotelech a apartmánových domech za příznivé ceny. A krátký let z České republiky je příjemným bonusem.

Poloha

Bulharsko leží ve východní části Balkánského poloostrova. Jeho východní hranicí je pobřeží Černého moře, které je dlouhé 378 km. Na severu hraničí s Rumunskem, na západě se Srbskem, Černou Horou a Makedonií, na jihu s Řeckem, na jihovýchodě s Tureckem.

Pláže

Pobřeží Bulharska je 370 km dlouhé a je lemované krásnými písečnými plážemi, jak těmi delšími, až několik kilometrů dlouhé, tak těmi menšími: je zde i řada malých divokých pláží. Pláže v Bulharsku jsou oceněny Modrým praporem ES jako jedny z nejčistších na světě (viz www.blueflag.org).

Přírodní podmínky

Bohatstvím Bulharska jsou mohutná horstva, překrásná údolí a nekonečné roviny, zlaté přímořské pláže a úžasné moře. Bulharsko leží v pásmu mírného kontinentálního podnebí. Pro cesty k moři jsou nejvhodnější měsíce červen, červenec, srpen a září, kdy jsou teploty nejvyšší a prakticky zde neprší.

Úřední jazyk

Úředním jazykem je bulharština, lze se domluvit rusky, anglicky, německy i česky.

Měna

Bulharský lev (BGN), cca 1 EUR = 1,95 BGN

Místní ceny a nakupování

V bulharských letoviscích je pestrá škála obchodů a kvalitních služeb. V restauracích můžete ochutnat výbornou tradiční bulharskou kuchyni, která je velmi rozmanitá. Kromě supermarketů a minimarketů je možné nakupovat čerstvé ovoce a zeleninu např. u místních stánkařů. Ceny v Bulharsku jsou cca o 5-10% nižší než v ČR. Platí však, že v hotelových komplexech jsou ceny vyšší než v turisticky méně vyhledávaných místech. Častými dárky z Bulharska jsou např. originální keramika, kosmetika z růží, místní alkohol – pálenka Rakia, sýry apod.

Odlety a přílety

Odlety do Bulharska jsou uskutečňovány z letiště v Praze. Příletovým místem našich letů je Burgas (jižní části Bulharska), kde Vás již přivítá náš delegát.

Doba trvání letu

Cca 2 hodiny.

Časové pásmo

+ 1 hodina oproti SEČ.

Počet obyvatel

7 300 000.

Hlavní město

Sofia (asi 1, 4 milionů obyvatel).

Podmínky vstupu do země

Občan ČR může cestovat do Bulharska na základě platného cestovního pasu nebo platného občanského průkazu se strojově čitelnými údaji

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour