Lozenec - Letovisko

Přímořské letovisko s nejkrásnějšími písečnými plážemi

Letovisko Lozenec se nachází asi 0 km jižně od Burgasu, na úpatí pohoří Strandža, které bylo v roce 1995 prohlášeno národním parkem. Řadí se k vyhledávaným místům na pobřeží Černého moře, ale v porovnání s jinými letovisky v oblasti se jedná o menší a klidnější přímořskou vesničku s asi 2000 obyvateli.

Lozenec se velmi rychle rozvíjí a v poslední době doznal spousty změn. Byla zde postavena řada nových hotelů a penzionů s vysokou kvalitou ubytování, stravování a dalších služeb.

Okolí Lozence

V okolí Lozence se daří vínu, a tak při procházkách či vyjížďkách na kolech uvidíte nejen bohaté vinice, ale i fíkové háje, bukové a dubové lesy či zajímavé skalní útvary. Centrum letoviska nabízí celou řadu restaurací, barů, obchůdků a stánků.

Příjemní místní lidé a velmi příznivé cenové relace vytvářejí ve středisku Lozenec ideální podmínky pro trávení pohodové dovolené.

Pláže v Lozenci a okolí

Písečné pláže v Lozenci jsou prostorné s pozvolným vstupem do moře, jsou tedy vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Dospělí zase ocení stylové plážové bary. Dlouhé písečné pláže u severního okraje Lozence lákají i milovníky windsurfingu a kitesurfingu (např. pláž Koral). V letní sezóně je zde v provozu několik škol vodních sportů. K velmi vyhledávaným patří pláž se zlatavým pískem v jižní části letoviska. Menší pláže v Lozenci i v jeho okolí jsou roztroušeny v malebných zátokách. V některých zálivech jsou pláže vhodné i pro nudisty.

Mezi Lozencem, pláží Arapya a Carevem je pravidelná autobusová linka (cca 5 km), která v létě jezdí během celého dne, několikrát za hodinu. Díky tomu budete mít možnost se snadno a rychle dostat a užít si co nejvíce nádherných pláží na této přímořské linii letovisek.

Počasí v Lozenci

Letní měsíce červen, červenec, srpen i září jsou ideálním obdobím pro dovolenou v bulharském Lozenci. Je zde krásně teplo a slunečno, teploty vzduchu se pohybují kolem 28–31 °C a moře je příjemně teplé. Počasí si tak na místních plážích užijí děti i dospělí.

Předpověď počasí pro Lozenec najdete např. na accuweather.com (v češtině).

Služby

V Lozenci je k dispozici náš delegát a je zde pro Vás připravena pestrá nabídka fakultativních lodních výletů, výletů do Sozopolu a jiných míst černomořského pobřeží. Je zde v provozu škola vodních sportů včetně potápění, či můžete okusit rybolov nebo cykloturistiku.

Transfer

Transfer z letiště Burgas (cca 70 km) potrvá asi 1 h. 20 min. (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Lozenci

Řada obchodů, minimarketů, stánků a obchodů se suvenýry, restaurací, kaváren, barů, stánků s ovocem a zeleninou, či automatů na kávu s čerstvou rozemletou kávou. Dále bankomaty, pošta, směnárna, lékárna. Nemocnice je pak blízkém Carevu (asi 5 km).
Nabídka výletů a pronájmů dopravních prostředků přes zástupce Viamare.
Na pláži je možnost pronájmu lehátek a slunečníků. Pronajmout si lze i kola nebo využít různé vodní sporty na pláži (i v rámci školy vodních sportů). Je zde i pravidelná autobusová doprava na okolní pláže po trase Lozenec – Arapya – Carevo.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour