O letovisku Lozenec

Přímořské letovisko s nejkrásnějšími písečnými plážemi

Letovisko Lozenec se nachází asi 0 km jižně od Burgasu, na úpatí pohoří Strandža, které bylo v roce 1995 prohlášeno národním parkem. Řadí se k vyhledávaným místům na pobřeží Černého moře, ale v porovnání s jinými letovisky v oblasti se jedná o menší a klidnější přímořskou vesničku s asi 2000 obyvateli.

Lozenec se velmi rychle rozvíjí a v poslední době doznal spousty změn. Byla zde postavena řada nových hotelů a penzionů s vysokou kvalitou ubytování, stravování a dalších služeb.

Okolí Lozence

V okolí Lozence se daří vínu, a tak při procházkách či vyjížďkách na kolech uvidíte nejen bohaté vinice, ale i fíkové háje, bukové a dubové lesy či zajímavé skalní útvary. Centrum letoviska nabízí celou řadu restaurací, barů, obchůdků a stánků.

Příjemní místní lidé a velmi příznivé cenové relace vytvářejí ve středisku Lozenec ideální podmínky pro trávení pohodové dovolené.

Pláže v Lozenci a okolí

Písečné pláže v Lozenci jsou prostorné s pozvolným vstupem do moře, jsou tedy vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Dospělí zase ocení stylové plážové bary. Dlouhé písečné pláže u severního okraje Lozence lákají i milovníky windsurfingu a kitesurfingu (např. pláž Koral). V letní sezóně je zde v provozu několik škol vodních sportů. K velmi vyhledávaným patří pláž se zlatavým pískem v jižní části letoviska. Menší pláže v Lozenci i v jeho okolí jsou roztroušeny v malebných zátokách. V některých zálivech jsou pláže vhodné i pro nudisty.

Mezi Lozencem, pláží Arapya a Carevem je pravidelná autobusová linka (cca 5 km), která v létě jezdí během celého dne, několikrát za hodinu. Díky tomu budete mít možnost se snadno a rychle dostat a užít si co nejvíce nádherných pláží na této přímořské linii letovisek.

Počasí v Lozenci

Letní měsíce červen, červenec, srpen i září jsou ideálním obdobím pro dovolenou v bulharském Lozenci. Je zde krásně teplo a slunečno, teploty vzduchu se pohybují kolem 28–31 °C a moře je příjemně teplé. Počasí si tak na místních plážích užijí děti i dospělí.

Předpověď počasí pro Lozenec najdete např. na accuweather.com (v češtině).

Služby

V Lozenci je k dispozici náš delegát a je zde pro Vás připravena pestrá nabídka fakultativních lodních výletů, výletů do Sozopolu a jiných míst černomořského pobřeží. Je zde v provozu škola vodních sportů včetně potápění, či můžete okusit rybolov nebo cykloturistiku.

Transfer

Transfer z letiště Burgas (cca 70 km) potrvá asi 1 h. 20 min. (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Lozenci

Řada obchodů, minimarketů, stánků a obchodů se suvenýry, restaurací, kaváren, barů, stánků s ovocem a zeleninou, či automatů na kávu s čerstvou rozemletou kávou. Dále bankomaty, pošta, směnárna, lékárna. Nemocnice je pak blízkém Carevu (asi 5 km).
Nabídka výletů a pronájmů dopravních prostředků přes zástupce Viamare.
Na pláži je možnost pronájmu lehátek a slunečníků. Pronajmout si lze i kola nebo využít různé vodní sporty na pláži (i v rámci školy vodních sportů). Je zde i pravidelná autobusová doprava na okolní pláže po trase Lozenec – Arapya – Carevo.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

Vlajka země Bulharsko
Oficiální název Bulharská republika
Datum založení 1960
Hlavní město Sofie
Měna Lev (BGN)
Rozloha 110 994 km2
Nejvyšší hora Musala 2925 m. n. m.
Náboženství Bulharská pravoslavná církev 85 %
Oficiální jazyk Bulharština
Časový posun + 1 hodina