O Chalkidiki

Kde leží a čím je zajímavý tento poloostrov

Kde leží Chalkidiki

Plánujete si letošní dovolenou? Poloostrov Chalkidiki se vám určitě zalíbí, je to totiž osvědčené a turisty oblíbené řecké letovisko. Na této stránce najdete všechny potřebné informace a také tipy, které si na Chalkidiki užijete nejvíc.

Poloostrov Chalkidiki se těší zasloužené turistické oblíbenosti už velmi dlouho. Lidé sem na své dovolené jezdí autobusy, auty nebo létají letadlem už od doby, kdy se v jiných částech Řecka první letoviska teprve začala objevovat. Už tehdy si tu na písečných plážích užívala sluníčko a průzračné moře spousta spokojených rekreantů. Jinak řečeno, je to taková řecká klasika a osvědčené místo pro příjemnou letní dovolenou. Ale nejsou to jen návštěvníci ze zemí celého světa, jsou to i sami místní obyvatelé, zejména ti ze Soluně a z městeček v okolí. I ti si tu často vychutnávají skvěle strávený volný čas, když si sem vyjedou na víkend. Chtějí si také užít nádhernou krajinu, kterou tvoří pahorky porostlé bohatými zelenými lesy. Z poloostrova Chalkidiki do Egejského moře vybíhají tři výběžky – Kassandra, Sithonia a Athos. Někomu mohou připomínat Poseidonův trojzubec. Ostatně Řecko jako takové je svou mytologií o svých bozích, hrdinech a různých nestvůrách proslulé.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Kromě koupání jsou na Chalkidiki velmi krásné také procházky. Vydejte se na průzkum poloostrova háji borovic a pinií a další bohatou zelení. Pravděpodobně dojdete do některého z městeček nebo menších vesnic, které mají svůj specifický ráz. Využijte jejich pohostinnosti a dopřejte si zdejší víno, které místní obyvatelé pěstují v mnoha druzích. Za návštěvu stojí i správní středisko a hlavní město, Polygyros. Užijete si tu historii, ať už v archeologickém muzeu nebo romantickou procházkou po staré části města. Zajímavá místa najdete také na výběžcích poloostrova Chalkidiki. Nejnavštěvovanější je Kassandra ležící nejvíce na západě. Návštěvníci si ji oblíbili zejména díky úchvatné přírodě tvořené nejen krásnými plážemi a útulnými zátokami, ale i malebnými políčky ve vnitrozemí nebo piniovými lesy lemujícími skalnaté pobřeží a rybářskými vesničkami. Prostřední Sithonia také oplývá dechberoucí přírodou. Zcela na východě pak leží Athos, který je unikátní tím, že na něm žijí výhradně mniši, a to asi ve dvaceti mužských klášterech. Tento poloostrov má svá přísná pravidla a mohou ho navštívit pouze muži, a to ještě jenom na základě speciálního povolení.

Zájezdy do letovisek