Finiki na ostrově Karpathos

3 důvody, proč si Finiki zamilujete

Pláž s jemňoučkým pískem se táhne kolem malého přístavu a pro vaše dokonalé pohodlí tu jsou k zapůjčení i lehátka a slunečníky.

Půvabná rybářská osada proslula po celém Karpathosu svými tavernami, kde vám naservírují ty nejlepší mořské plody a rybí speciality.

Z Finiki je to jen kousek do Arkasy, která vyrostla na pozůstatcích antického města. Pokud milujete historii, budete tu mít co objevovat.

O Finiki

Finiki na ostrově Karpathos je malá rybářská osada, která vás okouzlí nejenom tradičními modrobílými domky, ale hlavně krásnou pláží. Pokrývá ji zlatavý písek a voda v moři je tu mimořádně čistá. Stačí si půjčit lehátko a slunečník a jste připraveni na skvělý letní zážitek. Součástí pláže je i malinký přístav, do kterého se na dřevěných loďkách každé ráno sjíždějí místní rybáři a přivážejí svoje čerstvé úlovky. Volný čas ve Finiki budete trávit v malebných tavernách a útulných kavárnách nebo se vydáte na lov suvenýrů. Za většími nákupy vás pravidelná autobusová linka sveze třeba do Arkassy (2 km), Lefkosu (16 km) nebo do hlavního města ostrova, Pigadie.

Přečtěte si více o o tomto krásném letovisku