Gran Canaria - Obecné informace

Dovolená na ostrově Gran Canaria je velice oblíbená mezi našimi zákazníky. Lidé se k nám často vrací a chtějí znovu navštívit Kanárské ostrovy právě s cestovní kanceláří Viamare. A důvody jsou hned dva. Dovolená na Gran Canarii se jim velice líbila a byli spokojení s našimi službami. Rozšiřte i vy řady našich spokojených klientů a vydejte se na ostrov Gran Canaria.
Zobrazit místo Gran Canaria na větší mapě

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.


Podnebí na Kanárských ostrovech


Díky příjemné teplotě vzduchu během celého roku bylo klima na kanárských ostrovech vyhodnoceno jako jedno z nejlepších na světě. Obecně nejnižší denní teploty v zimě neklesají pod 18°C a v létě nepřekračují  28°C. Koupání je možné po celý rok. V zimních měsících se může hlavně v severní části ostrova objevit oblačnost někdy i srážky. Počasí na jihu ostrova bývá sušší. V horách je nutné počítat s nižšími teplotami než při pobřeží. Pobřeží ostrova omývá Atlantský oceán, který může s sebou přinést vlny nebo vítr. Právě v zimním období jsou  Kanárské ostrovy pro svoje mírné klima velmi oblíbeným cílem mnoha turistům, kteří utíkají z často nevlídné Evropy. Díky bohaté květeně Kanárských ostrovů je zde opravdu nádherné jaro. V jarních měsících v březnu, dubnu a květnu jsou Kanárské ostrovy doslova zaplaveny zelení a květinami.


S cestovní kanceláří Viamare bude vaše dovolená opravdu jedinečná!


Kanárské ostrovy dovolená


Kanárské ostrovy jsou součástí Španělského království, ovšem v roce 1982 získaly autonomii. Sami si rozhodují o zdravotnictví, školství nebo dopravě.  Centrální vláda pak rozhoduje o obraně, zahraniční politice a financích. Mají přibližně 80% všech příjmů z cestovního ruchu, ale přesto je mnoho místních lidí závislých na zemědělství.  Jako návštěvník Kanárských ostrovů budete v Africe, ale politicky zůstanete na území Evropské Unie, kam Španělské království vstoupilo v roce 1986. Ostrovy jsou relativně bezpečné a není nutné zde dbát zvýšené opatrnosti oproti jiným evropským destinacím.

Lékařská péče na Gran Canarii

Ve všech nabízených destinacích na ostrově je počítáno s lékařským centrem. Nejbližší lékařské centrum pro Caldera de Bandama je ve městě Santa Brígida (cca 6 km).

 


Gran Canaria dovolená - sporty


Celoročně neobyčejně příznivé klimatické podmínky na Kanárských ostrovech jsou doslova rájem pro všechny sportovce. Velmi oblíbené jsou vodní sporty, především windsurfing a jachting. Dále golf, fotbal, volejbal, automobilové závody, kondiční běh, cyklistika a velmi oblíbené potápění. Na Kanárských ostrovech je velmi populárním sportem zápas lucha vanadia, který se hraje v ringu pokrytém pískem. Jedná se o zápas dvanáctičlenných družstev.


S CK Viamare se můžete zajistit i last minute Gran Canaria!


Podmořský svět na Kanárských ostrovech


Přesto, že voda Kanárských ostrovů není tak teplá jako v tropech, je okolní voda bohatá především díky skalnatému pobřeží a skalnatému dnu na mořské savce, ryby a mořské řasy. Potápěči se mohou v pobřežních vodách setkat  např. s velrybami, delfíny, s obřími kraby, mořskými koníčky, ropušnicí, murénou, chobotnicí, hvězdicemi, mořskými sasankami, čtverzubcem a snad s nejkrásnější  a nejpestřejší rybou Kanárských ostrovů - ploskozubcem. Začátečníci - potápěči si mohou na Kanárských ostrovech získat svoje první zkušenosti pod dozorem renomované místní potápěčské školy a zkušenější potápěči mohou např. prozkoumat podmořské jeskyně na ostrově Gran Canaria. Nejlepší viditelnost a nejprůzračnější voda je od listopadu do února. V okolí Kanárských ostrovů jsou silné proudy a mohou způsobovat potíže při potápění.


Zástupce cestovní kanceláře


Zástupce Viamare vás vyzvedne při vašem příletu na letišti a krátce po příjezdu vám poskytne běžnou informační schůzku ve Vašem ubytování. Jelikož se jedná o individuální pobyty, bude dále zástupce k dispozici pro další konzultace či asistenci pouze po telefonu. Při velmi naléhavých případech je zástupce přítomen osobně.


Letecká doprava Kanárské ostrovy dovolená


Dovolená na ostrově Gran Canaria nabízí možnost výběru dopravy ze 2 variant. Přímé letecké spoje provozuje letecká společnost Smart Wings každou sobotu. V kterýkoliv jiný den vám pak můžeme za přibližně stejnou cenu zajistit spojení s královskou leteckou společností Iberia s mezipřistáním v Madridu nebo Barceloně. Nabídka platí i pro Kanárské ostrovy last minute.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour