Výlety v Karlovassi

Kam vyrazit a co zažít v tomto řeckém letovisku

1 zájezdů

Tipy na výlety v Karlovassi

Pro zpestření vaší dovolené na ostrově Samos si můžete vybrat z následujících výletů. Aktuální seznam výletů, které můžete podniknout z letoviska Karlovassi, i s aktuálními cenami dostanete po příjezdu od delegáta. Výlety pořádá místní cestovní kancelář, platí se přímo na místě a může dojít ke změně programu. Viamare je pouze zprostředkovatel této služby.

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatel. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit! Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Jste-li dobrodruzi a rádi si výlety organizujete "na vlastní pěst", objednejte si pronájem automobilu v destinaci ještě před odletem na dovolenou. Ceníky a kompletní informace naleznete ZDE.

Ostrov Patmos

Návštěva dalšího pozoruhodného ostrova (plavba cca 2,5 hodiny), který leží jižně od ostrova Samos a je nazývaný egejským Jeruzalémem. Legenda vypráví, že zde vznikla Apokalypsa, část Bible, kterou zde v roce 92 n.l. napsal svatý Jan, když zde byl v exilu. Doporučujeme dokoupení okruhu ostrovem s návštěvou jeskyně sv. Jana a kláštera (vstupy + exkurze cca 32 €).

Okruh ostrovem

Poznejte rozmanitý ostrov - návštěva ortodoxního kláštera, odhalení tajemství Pythagorova poháru, ochutnávka proslulého samoského vína a zastávka na oběd v Potami, kde se můžete vydat také k vodopádům.

Lodí do Turecka

Celodenní výlet do tureckého města Kusadasi, projížďka přístavní oblastí s tržištěm, návštěva obchodu s koberci (historie a technologie výroby) a dílny s koženým zbožím, procházka po obchůdcích. Doporučujeme ochutnávku místních pochutin. Možnost dokoupení výletu do Efesu, kde se nachází mnoho zachovalých antických památek. POZOR, pro vstup do Turecka je nutný cestovní pas platný minimálně 160 dní po návratu.

Lodní výlet s piknikem

Lodí se pluje podél jihovýchodního pobřeží ostrova až na krásnou pláž Megali Lakka, kde vám připraví posádka výborný oběd a odpoledne strávíte odpočinkem a koupáním. Cestou tam i zpět je zastávka na koupání z lodi a je podáváno občerstvení.

ANEMA

29.července 8 dní Snídaně
-8%
23 359 / os.
MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu