Korfu - Sportovní vyžití

Cyklistika na Korfu

Cyklistika je velmi oblíbený sport na řeckých ostrovech a to platí i o Korfu. Kolo si můžete za příplatek přivést z Čech nebo si jej půjčit v místní půjčovně. Půjčovné je účtováno na den asi 10 €, podle kvality kola. Na ostrově Korfu jsou společnosti, které organizují výlety na kolech i s doprovodem a se zapůjčením kola. Celodenní výlet stojí od 35 €. Jízda po ostrově Korfu je náročná, hornaté prostředí a horko zde udělá své. Nikdy nevyjíždějte bez vody. Vystoupáte-li do patřičné výšky, můžete si užívat za odměnu vyhlídek na ostrov Korfu a na korfské pobřeží. Budete potkávat rozsáhlé olivové sady i malebné horské vesničky s jejich kafeniony.

Tenis na Korfu

Tenis má na ostrově Korfu velkou tradici. V hlavním městě Kerkyra je tenisový klub starší více jak 115 let. Ve všech letoviscích jsou tenisové kurty, někde i přístupné veřejnosti. Podrobnější informace Vám podá delegát Viamare nebo recepce v hotelu.

Turistika na Korfu

Korfu má jedinečné postavení mezi Jónskými ostrovy. Na Korfu totiž existuje značená trasa - turistická stezka, která vede z jihu ostrova Korfu na její sever. Vydáte-li se od mysu Akrotiri Arkoudila (jih Korfu) na mys Akrotiri Ag. Ekaterinis (sever Korfu) urazíte 220 km. Tak je totiž tato stezka, které se zde říká Corfu trail, dlouhá.

Potápění na Korfu

Korfu má členité pobřeží a tak jsou zde podmínky pro potápění ideální. Za nejlepší oblast pro potápění se považuje oblast Paleokastritsa a Ermones. Potápění se provádí ze člunů. Několik středisek potápění na ostrově Korfu nabízí kursy pro začátečníky i pokročilé potápěče, zapůjčení vybavení a i možnost složení mezinárodních zkoušek PADI nebo NAUI. Informace Vám podá delegát Viamare nebo recepce v hotelu.

Vodní sporty na Korfu

Nabídku vodních sportů naleznete téměř na každé organizované pláži na Korfu. Pokud si budete chtít zalyžovat na vodních lyžích, tak Vám doporučujeme zátoku Dassiou nebo Kontokali. Na ostrově Korfu na mnoha místech najdete i paragliding. Windsurfing a plavba na katamaránech je nejlepší na západním pobřeží Korfu, např. v letovisku Paleokastritsa, Agios Georgios a Ermones. V těchto střediscích si můžete obvykle pronajmout i vybavení.

Pronájem malého motorového člunu na Korfu

Malý motorový člun si můžete pronajmout i bez zvláštního oprávnění. U malých člunů do 25HP je vyžadován pouze řidičský průkaz. Můžeme Vám jen doporučit tento sport, uvidíte tak pobřeží a svoje oblíbené pláže z moře. Zastavíte-li na některé malé pláži, která je přístupná pouze z moře, budete se moci skvěle vykoupat a užít si soukromí. Ceny pronájmů malých motorových člunů se pohybují okolo 80 €.

Jachting na Korfu

Na ostrově Korfu, přímo v hlavním městě Kerkyra, si můžete pronajmout jachtu. Pokud máte kapitánské zkoušky, můžete se vydat na otevřené moře sami, pokud ne, musíte si jachtu pronajmout i s kapitánem.

Golf na Korfu

Na ostrově Korfu je velmi dobře udržované 18ti jamkové golfové hřiště. Říká se o něm, že je to nejzelenější golfové hřiště v Řecku. Naleznete zde malé rybníčky a vzrostlé stromy, které působí osvěžujícím dojmem. Cena cca 70 € na den. Hřiště se nachází v západní části ostrova Korfu v Ermones. Zapůjčí Vám zde veškeré vybavení a můžete si zaplatit i instruktora.

Jízda na koních na Korfu

Na ostrově Korfu je několik stájí. Nejznámější stáj je ve vesničce Ano Korakiana. Můžete se tam vypravit s celou rodinou, jezdit mohou i děti od 6 let.

Aqua parky na Korfu

Velký aqua park na ostrově Korfu je Aqualand. Naleznete jej v nitru ostrova poblíž vesnice Ag. Ioannis. Dostanete se sem jednoduše z hlavního města Korfu autobusem. Kromě vodních atrakcí a sladkovodních bazénů zde jsou elektrická autíčka.
Druhý aqua park Hydropolis je menší a naleznete jej na severu v Achavari. Kromě vodních atrakcí zde naleznete další možnosti sportovních aktivit např. volejbal, basketbal, horolezecká stěna, stolní fotbal a trampolína. Malé děti si zde mohou užít nafukovací hrad a malé skluzavky.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour