O Kosu

Kde leží a čím je zajímavý tento řecký ostrov

8 zájezdů

Kde leží Kos

Chystáte se na řecký ostrov Kos? Na této stránce najdete vše, co o tomto řeckém ostrově potřebujete vědět. Kde Kos leží, čím se liší od ostatních ostrovů Řecka a proč právě zde strávit svojí další neopakovatelnou dovolenou?

Kos je velmi oblíbeným cílem letních dovolených nejen díky kouzelným plážím a průzračnému moři, ale i díky přírodním krásám a historickým památkám. Druhý největší ostrov ze souostroví Dodekanés dělí od tureckého pobřeží pouze 4 km široký pás Egejského moře. Pokud máte rádi historii, vyrazte do Turecka lodí. Třeba do starobylého města Bodrum (Halikarnass). Objevíte tam zbytky jednoho ze sedmi divů světa – mauzolea krále Mausóla. Mnoho výletních plaveb z Kosu míří i na ostrovy Nisyros, Kalymnos nebo Astypalaia kolem okolí Kosu.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Kos na ploše 290 km² nabízí nespočet překrásných písčitých a oblázkových pláží, jejichž celková délka činí až 68 km. Za nejkrásnější pláž ostrova mnozí považují písčitou Kamari, ale báječné koupání si užijete i na plážích Kochyli, Paradise, Camel a dalších. Povrch ostrova je spíše nížinný, ale téměř přes celou délku Kosu se od západu k východu táhne vápencový horský hřeben s nejvyšším vrcholem Dikaios. Po celý rok tu panuje velmi příznivé počasí. Horká léta lákají hlavně ke koupání, příjemná jara a teplé podzimy a zimy ideálně hodí pro turistiku a poznávání památek.

ANDREAS

2.června 8 dní Bez stravování
-14%
15 127 / os.

ANASTASIA

2.června 8 dní Bez stravování
-14%
15 987 / os.

AEOLOS BEACH

2.června 8 dní All inclusive
-14%
18 481 / os.

GAIA VILLAGE

2.června 8 dní All inclusive
-14%
19 341 / os.

ZAFIRA

2.června 8 dní Bez stravování
-14%
14 611 / os.

KONTESSA

2.června 8 dní Bez stravování
-14%
15 729 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu