Vážení klienti, všechny naše pobočky zůstavají uzavřeny do 15. 6. 2020. K dispozici jsme v pracovní dny na telefonu (Po–Pá: 9–15 hod.) nebo e-mailu [email protected]

O Kosu

Kde leží a čím je zajímavý tento řecký ostrov

13 zájezdů

Kde leží Kos

Chystáte se na řecký ostrov Kos? Na této stránce najdete vše, co o tomto řeckém ostrově potřebujete vědět. Kde Kos leží, čím se liší od ostatních ostrovů Řecka a proč právě zde strávit svojí další neopakovatelnou dovolenou?

Kos je velmi oblíbeným cílem letních dovolených nejen díky kouzelným plážím a průzračnému moři, ale i díky přírodním krásám a historickým památkám. Druhý největší ostrov ze souostroví Dodekanés dělí od tureckého pobřeží pouze 4 km široký pás Egejského moře. Pokud máte rádi historii, vyrazte do Turecka lodí. Třeba do starobylého města Bodrum (Halikarnass). Objevíte tam zbytky jednoho ze sedmi divů světa – mauzolea krále Mausóla. Mnoho výletních plaveb z Kosu míří i na ostrovy Nisyros, Kalymnos nebo Astypalaia kolem okolí Kosu.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Kos na ploše 290 km² nabízí nespočet překrásných písčitých a oblázkových pláží, jejichž celková délka činí až 68 km. Za nejkrásnější pláž ostrova mnozí považují písčitou Kamari, ale báječné koupání si užijete i na plážích Kochyli, Paradise, Camel a dalších. Povrch ostrova je spíše nížinný, ale téměř přes celou délku Kosu se od západu k východu táhne vápencový horský hřeben s nejvyšším vrcholem Dikaios. Po celý rok tu panuje velmi příznivé počasí. Horká léta lákají hlavně ke koupání, příjemná jara a teplé podzimy a zimy ideálně hodí pro turistiku a poznávání památek.

ANASTASIA

3.července 9 dní Bez stravování
-8%
17 390 Kč / os.

CARAVIA BEACH

10.července 9 dní All inclusive
31 990 / os.

GAIA GARDEN

3.července 9 dní All inclusive
25 890 / os.

ATLANTIS

3.července 9 dní All inclusive
-8%
27 890 Kč / os.

ZAFIRA

3.července 9 dní Večeře
-7%
11 490 / os.

KONTESSA

3.července 9 dní Večeře
-8%
15 390 / os.

Zájezdy do letovisek