Kefalos - Letovisko

Kefalos je poloostrov na jihozápadě ostrova Kos. Ve srovnání s rušnou severní a střední částí ostrova, kde je poměrně hustá zástavba, je letovisko Kefalos v oblasti, která je jako stvořená pro klidnou a pohodovou dovolenou. Záliv s plážemi Agios Stefanos a Kamari patří mezi nejfotografovanější místa na ostrově Kos. Není divu, každého musí okouzlit záliv s nádhernými písečnými a oblázkovými plážemi a s malým skalnatým ostrůvkem Kastri, kde bělostí svítí malý kostelík. Atraktivnost tohoto místa umocňují zbytky helénského chrámu starověké Astypálie a baziliky Sv. Štěpána z období raného křesťanství. V okolí tohoto archeologického naleziště čeká všechny, kteří se rádi potápějí, příjemné překvapení. Pod hladinou se nachází ostatní části starobylého osídlení.

V bezprostředním dosahu od ubytování jsou snadno dostupné krásné písečné a oblázkové pláže Kamari, Agios Stefanos, Cavos a malá pláž Katerina. Naleznete zde střediska vodních sportů se školou katamaránů a windsurfingu. Můžete si zde pronajmout malý motorový člun nebo vodní skútr a prozkoumat okolní pobřeží a malý ostrůvek Kastri. Pronájem lehátek a slunečníků je samozřejmostí.

Po celé délce zálivu (asi 3 km) jsou taverny a malé kavárny. V místě je mnoho obchodů. Centrum tvoří náměstí, ze kterého se podél moře můžete procházkou vydat do místního přístavu, kde kotví výletní čluny a loďky rybářů. Tradiční vesnici Kefalos najdete na vysokém útesu nad zálivem, kam se dostanete pěšky nebo místní dopravou. Doporučujeme návštěvu tohoto místa, už jen kvůli nádherným panoramatickým výhledům na záliv Kefalos a okolní ostrovy. Naleznete zde tradiční dům s původním vybavením, které Vás vrátí do minulosti Kefalosu

Pláže Kefalos

Díky úzké šíji poloostrova Kefalos (asi 2 km) se Vám otevřou i další nádherné divoké pláže severního a západního pobřeží ostrova Kos, kde snadno naleznete i soukromí. Jedním z takových míst je na severním pobřeží pláž s bílým pískem a azurově modrou vodou, která se nazývá Kochylari. Zde najdete školu kiteboardingu. A na západním pobřeží jsou to například pláže Kata a Agios Theologos.

Od zálivu Kefalos je podél jižního pobřeží řada dalších pozoruhodných pláží, které jsou velmi populární. Postupujeme-li východně od letoviska Kefalos, narazíme na pláže Camel, Almyrou, Paradise, Lagada, Markos, Sunny Beach, Polemi a Golden Beach. Pláže jsou dobře dostupné dopravními prostředky a jsou opravdu krásné. Na některých z nich se nalézají taverny nebo kiosky s občerstvením a provozují se zde vodní sporty (např. pláž Paradise kam se dostanete i lodním taxíkem).

Hlavní město Kos, vzdálené asi 45 km a bohaté na starověké a středověké památky, je dosažitelné místní autobusovou dopravou, ale daleko lépe jej objevíte na okružním výletě po ostrově Kos.

Dovolená, to jsou nejkrásnější dny v roce. Kdo hledá během dovolené zklidnění mysli, čisté moře s krásnými plážemi a přátelskou atmosféru bývalých letních bytů, nebude v Kefalosu zklamán a rád se bude na toto místo vracet.

Transfer

Transfer z letiště (cca 17 km) potrvá asi 30 min. (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Kefalosu

Taverny, restaurace, bary, obchody, internetové kavárny, bankomaty, vodní sporty, škola katamaránů, windsurfingu, škola kiteboardingu (pláž Kochylari), pronájem člunů, pronájmy dopravních prostředků a kol a rezervace výletů přes zástupce Viamare. Další bary, taverny, obchody, pošta, lékárna jsou ve staré vesnici Kefalos, která je vzdálena asi 3 km. Voda je pitná, ale bohatá na minerály. Doporučuje se kupovat balenou vodu.

Sídlo zástupce Viamare.

V Kefalosu Viamare doporučuje

KONTESSA - Kefalos
Last Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
BazénKlimatizaceVýhled na moře
KORDISTOS - Kefalos
Last Minute
Doporučujeme
BazénKlimatizaceVýhled na moře

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour