O Lambi

Letovisko Lambi se rozprostírá na severní straně ostrova Kos na předměstí stejnojmenného hlavního města. Jedná se o turistický resort vyhledávaný především pro svoji poklidnou a přátelskou atmosféru. Pobřeží je lemováno dlouhou písčito-oblázkovou pláží s možností pronájmu slunečníků a lehátek. Pobyt zde si lze zpříjemnit návštěvou některých z místních restaurací, barů nebo tradičních taveren.

Jen málokdo nezavítá do hlavního města, které je vzdálené pouhé dva km a kam se můžete dostat pohodlně pěšky nebo na kole po místní cyklostezce, místním autobusem nebo pronajatým vozem. Živé hlavní město skýtá spoustu možností zábavy, nakupování, noční život a na své si zde přijdou i milovníci památek, kterými je město a jeho okolí doslova protkáno.

Asi čtyři kilometry jihozápadně od města Kos naleznete na vyvýšeném místě asi 100 m n. m. jednu z nejvýznamnějších památek starověku, posvátný Asklepion, v němž kdysi bývala věhlasná lékařská škola. Asi osm kilometrů od města jsou novodobé lázně Agios Fokas.

Transfer

Transfer z letiště (cca 26 km) potrvá asi 45 minut. (v závislosti na provozu)

To nejdůležitější o Lambi

Taverny, obchody, kavárny, bary, internetové kavárny, půjčovny kol, provozovny vodních sportů, autobusová linka, bankomaty. Banky, čerpací stanice, lékárna, lékař a nemocnice jsou v nedalekém hlavním městě.

Zástupce Viamare do místa dojíždí jen na základě telefonické výzvy.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina