Recenze - FILOXENIA

Zobrazit ubytování
9,5
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
krásná dovolená v Paleochoře

Celkový dojem z dovolené v Paleochoře je tak úžasný, že letos v červnu jsme ji navštívili již po šesté a v září se sem ještě jednou vrátíme. Zřejmě nejsme jediný, kdo se sem vrací, protože v září tady potkáváme známé tváře z předešlých let.

Poloha

Paleochora, její atmosféra, dlouhá písečná pláž, kde každý najde místo, několik soutěsek, do kterých můžete vyrazit právě z Paleochory, všichni se na vás usmívají, vládne zde ta pravá letní pohoda, žádné hotely, žádné diskotéky, spousta taveren s vynikající krétskou kuchyní - proto se vracíme. Nikde nás Řecko, hlavně ostrovy, neokouzlilo tak jako tady.

Ubytování

Studia Filoxenia jsou menší a zařízení trochu starší, ale naprosto dostačující. Hlavně jsou čistá, denně se uklízí, výměna ložního prádla 2x za 11denní pobyt. Paní majitelka milá, ochotná a neustále usměvavá. Protože prázdniny začínají již od poloviny června, tak ani škola a školní hřiště neobtěžuje hlukem. Umístění je skvělé, kousek od pláže, supermarketu a začínají zde již taverny. Plný počet hodnocení nedávám proto, že balkony od pokojů jsou nedostatečně odděleny a soukromí je menší.

Stravování

Vybíráme si ubytování bez stravování nebo maximálně se snídaní. V supermarketech, které jsou v Paleochoře dva, najdete vše potřebné. Večeře řešíme návštěvou taveren, kterých je v Paleochoře dost a nevíte kterou si vybrat. Mezi naše top taverny patří taverna U tří andílků, pokud si dobře pamatuji název. Najdete zde paní Radku, která na Krétě žije, dovede vás do kuchyně a popíše vám každé jídlo, které právě ten večer nabízejí. I samotná taverna působí velmi sympaticky. Navštívili jsme ale i jiné taverny a byli jsme vždy spokojeni.

Další služby

V Paleochoře jsme byli letos už po šesté a doufám, že ne naposled. Delegátka Zdenka je naprostá profesionálka, vždy s úsměvem poradí. Půjčili jsme si auto od Sabine Travel, s kterou Viamare spolupracuje a vše bez problémů.

Míra
21.07.2019