LAST MINUTE LÉTO 2021 - SLEVY AŽ 46 %    |    PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID-19

Recenze - FILOXENIA

Zobrazit ubytování
9
UBYTOVÁNÍ 7
SLUŽBY 9
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Skvělá dovolená na začátku podzimu

Letos jsem byi V Paleochoře celkem po páté, prvně ubytování ve Filoxenii. O Paleochoře nemá cenu mluvit, to je prostě pojem sama o sobě. Zmínil bych pouze naprosto úžasné počasí a velmi teplé moře v období 26.09.- 07.10.2020, což bylo letos i dle místních ne zcela obvyklý jev. Nyní k Filoxenii - výhodná poloha, kousek do supermarketu Petrakis, pár kroků přes ulici na písečnou pláž. Na kamenitou procházka cca 700 m. Měli jsme dvoupokojový apartmán orientovaný na sever, takže nádhera, výhled na hory a hlavně žádné palčivé slunce, pouze chvíli ráno východ a večer západ. Vybavení velmi slušné, nábytek i kuchyňská linka velmi zánovní, čisto, pravidelný úklid. Velmi milá a příjemná majitelka. Nelze než doporučit. Apartmán ve 2. patře, takže šlapání do schodů, což nevadí. ! Nevýhoda - od 1. října začala škola a školní hriště je dost blízko Filoxenii. Každá ráno zazvonilo a na hřiště se vyhrnula horda ječících a pištících žáčků. Učitel v poklidu seděl a děcka lítala k řevem po hřišti. Škola hrou ... Komenský by jistě jásal. Za hodinu se party vystřídaly a křik pokračoval. Gró výuky se zřejmě odehrává na hřišti, nepodstatné předměty jako psaní a matematika se asi odehrává doma v režii rodičů.

Ubytování

Naštěstí byl náš apartmán orientovaný na opačnou stranu než hřiště. Kamarád bydlel na opačné straně přikloněná k hřišti a dost prskal - slunce a ve všední dny po ránu řev.

Stravování

Taverny opět nezklamaly. V porovnání s minulými roky některé dost podražily, jiní si stále drží stejné ceny - pizzaria Odyssey, taverna Vlna u kamenité pláže, též i p. Radka v její taverně U Andílků.

Další služby

Letos pracovala jako delegátka p. Radka, která v Paleochoře již léta žije a provozuje vlastní tavernu. Její návštěvu vřele doporučujeme !

František Bláha
09.10.2020