Agios Nikolaos - Letovisko

Agios Nikolaos je hlavní a také největší město prefektury Lasithi na východě severního pobřeží ostrova Kréta ležící na pobřeží Mirabellského zálivu. Zajímavostí této prefektury je, že její břehy jsou omývány třemi moři (Krétské, Karpathoské a Libyjské). V této oblasti je několik archeologických nalezišť, z nichž nejznámější jsou minojský palác Zákros, antické město Lato, minojské město Paleokastro a benátské pevnosti Kales a Spinalonga. Naleznete zde i velký počet krásných pláží, mezi nimiž je i proslulá palmová pláž Vai.

Nekrásnějším městem prefektury je Sitia, která je jakoby nedotčena časem ani moderním způsobem života a zachovává si svůj ráz středověkého města. Město leží ve svahu nad zálivem Mirabello, který bývá často označováno jako "záliv bohatých", neboť se v této oblasti vyskytují nejluxusnější hotely a vily na ostrově Kréta. Agios Nikolaos je s přibližně 7 tisíci obyvateli největším městem východní Kréty. Charakteristickým rysem letoviska je přítomnost jezera Voulismeni, které se nachází v centru města. Právě jeho břehy lemuje hlavní turistická zóna s řadou taveren, restaurací, kafenionů, barů a diskoték. Jezero je více než 60 m hluboké a 100 m dlouhé a je spojeno s mořem 60 m dlouhým umělým kanálem, který byl vytvořen Turky v 19. stol. Do té doby jezero bylo sladkovodní. Nejvýznamnější architektonickou památkou v zálivu Mirabello je bezesporu benátská pevnost na ostrově Spinalonga. Poté, co pevnost dosloužila svému účelu, byla na začátku 20. stol. využívána jako poslední útočiště pro nemocné leprou. V dnešní době se k pevnosti denně vydávají výletní lodě. Z turistických atrakcí je třeba zmínit i Muzeum národního umění a Archeologické muzeum. V letovisku naleznete tři menší pláže a mnoho dalších menších pláží na pobřeží zálivu Mirabello.

Transfer

Pokud využijete našich charterových letů bude Vás na letišti Chania či Heraklion očekávat zástupce Viamare, který Vám bude po celou dobu pobytu k dispozici na telefonu. Z letiště můžete do místa ubytování pokračovat taxíkem nebo pronajatým autem, které Vám bude přistaveno na letišti. Cesta do Agios Nikolaos (z Chanie cca 214 km, z Heraklionu cca 60 km) potrvá asi 3,5 h. z Chanie, 1 h. z Heraklionu. (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Agios Nikolaos

Taverny, kavárny, bary, diskotéky, obchody, sportovní možnosti (fotbalové hřiště, tenisové a volejbalové kurty, basketbalové hřiště, plážový volejbal, mini-golf, potápění), pláže, banky, bankomaty, lékarny, lékařská péče, pošta, kino, muzea, autobusové nádraží

Zástupce Viamare do místa nedojíždí, je možné jej kontaktovat pouze telefonicky.

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour