Oblast Chania - Letovisko

Správní oblast Chania se rozkládá od západního pobřeží až po východní hranici pohoří Lefka Ori. Prefektura Chania se dělí na 5 provincií (Kydonia, Kissamos, Apokoronas, Selino a Sfakia). Hlavním městem této oblasti je město patřící do provincie Kydonia - Chania, které bývá označováno jako jedno z nejdéle souvisle obydlených měst na světě. Jeho založení se datuje na přelom 4. a 3. tis. př.n.l. Chania je 2. největším městem Kréty, má více než 60 tisíc obyvatel. Chania je jedním z nejkrásnějších řeckých měst, snoubí se zde byzantská, benátská, turecká a současná moderní architektura v jeden kompaktní celek. Městu dominuje nádherný benátský přístav s majákem. V jeho úzkých křivolakých uličkách naleznete bezpočet typických krétských a rybích taveren, restaurací a kafenionů a obchůdků s nejrůznějšími suvenýry. Jedním z nejznámějších orientačních bodů nové části Chanie je místní zděná tržnice, která byla vybudována po vyhlášení nezávislosti na Turcích. Na své si v Chanii přijdou i milovníci historie, kteří mohou navštívit expozice Archeologického muzea a Námořního muzea.


Transfer


Pokud využijete našich charterových spojů bude Vás na letišti Chania nebo Heraklion očekávat zástupce Viamare, který Vám bude po celou dobu pobytu k dispozici na telefonu. Z letiště můžete do místa ubytování pokračovat taxíkem nebo pronajatým autem, které Vám bude přistaveno na letišti.


LIVADIA


Malá vesnička Livadia se nachází na západním pobřeží Kréty. Kromě domů místních obyvatel jsou zde i moderní luxusní vily. K nim patří i malý obchod a kavárna.
Místní oblázkové a skalnaté pláže jsou vhodné i pro šnorchlování a potápění. Vesnička leží pouze 10 km severně od proslulé pláže Elafonissi s jemným růžovým pískem a neuvěřitelně azurovou vodou. Zde se také nacházejí nejbližší tradiční krétské a rybí taverny a několik malých obchodů. Pro větší nákupy je třeba zajet do města Kissamos, které je vzdálené asi 25 km. V dobrém dosahu je také jedinečný klášter Chrisoskalitissa (asi 8 km) ze 13. století.


SFINARI


Poklidná, původně rybářská a zemědělská vesnička leží na úpatí hor na západním pobřeží Kréty u zátoky stejného jména. Celá je doslova obklopena olivovými háji. Vesnička si zachovala až do dnešních dnů tradiční charakter krétského venkova, aniž by byla příliš ovlivněna turistickým ruchem. Ve srovnání s rušnějším severem je opravdovou oázou klidu. Ve vesničce naleznete tradiční krétské taverny, rybí taverny, kafeniony a mini market. Pro větší nákupy je třeba zajet do 16 km vzdáleného města Kissamos.
Oblázková pláž v zátoce Sfinari je téměř nedotčena a díky její délce si zde najde každý svůj kousek soukromí. Proslulé pláže Elafonissi a Falasarna jsou dostupné přibližně 30 minut jízdy autem.


KALATHAS


Vesnička nebo lépe řečeno rezidenční osada, která byla poměrně nedávno vybudovaná, leží na svahu nad krásnou písčitou pláží stejného jména. Letovisko tvoří především soukromé vily a apartmánové domy. Díky své poloze je odtud krásný panoramatický výhled na moře a historické město Chania. Nejúchvatnější výhledy jsou při západu slunce.
U pláže naleznete 2 malé taverny a bar, které jsou otevřené pouze během letní sezóny. V letovisku jsou i 2 malé obchody. Na větší nákupy je třeba zajet do Chanie (cca 8 km), správního města celého regionu.
Zdejší pláž je vzhledem k pozvolnému vstupu do moře vhodná i pro rodiny s menšími dětmi.


KOLYMBARI


Menší původně rybářská vesnička, která se postupem času změnila v poklidné letovisko, které nežije příliš rušným nočním životem, avšak nabízí velmi příjemné posezení v jedné z mnoha restaurací, typických krétských a rybích taveren nebo kafenionů, z nichž některé lemují pobřežní promenádu. Podél letoviska se vine krásná písčito-oblázková pláž. V letovisku naleznete pouze ubytování v malých apartmánových domech, ubytování v soukromí a menších hotelích. Nejsou zde žádné velké hotelové komplexy ani soukromé pláže. Velkou výhodou je zde snadná dostupnost na mezinárodní letiště v Chanii, které leží pouze 23 km východně od Kolymbari.


GERANI


Letovisko s písčito-oblázkovou pláží je vhodné pro všechny, kteří chtějí strávit svoji dovolenou bez stresu v příjemné a poklidné atmosféře a užít si nepřeplněné pláže. Naleznete zde jak malé rodinné hotely a apartmánové domy, tak i větší hotelové komplexy. Noční život zde není příliš rušný. Pro ty, kteří si chtějí přece jen nočního života užívat, doporučujeme navštívit asi 1 km vzdálené letovisko Platanias, které je proslulé jako velmi živé centrum zábavy. Z letoviska je pravidelné autobusové spojení do Chanie, města s nádherným benátským přístavem a mnoha dalšími památkami benátské, turecké a současné architektury.


Zástupce Viamare do žádného z těchto míst nedojíždí, je možné jej kontaktovat pouze telefonicky.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour