Oblast Lasithi - Letovisko

Správní oblast Lasithi je nejvýchodnější část Kréty a dělí se na 8 provincií (Agios Nikolaos, Ierapetra, Sitia, Neapoli, Makri Gialos, Lefki, Oropedio a Itanos). Zajímavostí této prefektury je, že její břehy jsou omývány třemi moři (Krétské, Karpathoské a Libyjské). Hlavní a také největší město prefektury je Agios Nikolaos ležící na pobřeží Mirabellského zálivu. V této oblasti je několik archeologických nalezišť, z nichž nejznámější jsou minojský palác Zákros, antické město Lato, minojské město Paleokastro a benátské pevnosti Kales a Spinalonga. Naleznete zde i velký počet krásných pláží, mezi nimiž je i proslulá palmová pláž Vai. Nekrásnějším městem prefektury je Sitia, která je jakoby nedotčena časem ani moderním způsobem života a zachovává si svůj ráz středověkého města.


Transfer


Pokud využijete našich charterových spojů bude Vás na letišti Chania nebo Heraklion očekávat zástupce Viamare, který Vám bude po celou dobu pobytu k dispozici na telefonu. Z letiště můžete do místa ubytování pokračovat taxíkem nebo pronajatým autem, které Vám bude přistaveno na letišti.


AGIOS NIKOLAOS


Město leží ve svahu nad zálivem Mirabello, který bývá často označováno jako „záliv bohatých“, neboť se v této oblasti vyskytují nejluxusnější hotely a vily na Krétě. Agios Nikolaos je s přibližně 7 tis. obyvateli největším městem východní Kréty. Charakteristickým rysem letoviska je přítomnost jezera Voulismeni, které se nachází v centru města. Právě jeho břehy lemuje hlavní turistická zóna s řadou taveren, restaurací, kafenionů, barů a diskoték. Jezero je více než 60 m hluboké a 100 m dlouhé a je spojeno s mořem 60 m dlouhým umělým kanálem, který byl vytvořen Turky v 19. stol. Do té doby jezero bylo sladkovodní. Nejvýznamnější architektonickou památkou v zálivu Mirabello je bezesporu benátská pevnost na ostrově Spinalonga. Poté, co pevnost dosloužila svému účelu, byla na začátku 20. stol. využívána jako poslední útočiště pro nemocné leprou. V dnešní době se k pevnosti denně vydávají výletní lodě. Z turistických atrakcí je třeba zmínit i Muzeum národního umění a Archeologické muzeum. V letovisku naleznete 3 menší pláže a mnoho dalších menších pláží na pobřeží zálivu Mirabello.


ELOUNDA


Elounda je nejluxusnější a nejstylovější letovisko nejen na severovýchodním pobřeží, ale na celé Krétě. Naleznete zde ubytování nabízející vysoký komfort a standard služeb. Letovisko se nachází přibližně 7 km od města Agios Nikolaos. Současné letovisko je vybudováno podél jižního cípu zálivu Elounda Bay. Historie Eloundy však sahá až do antiky, kdy zde stálo město nazývané Olous (či také Olounda), z něhož se odvodil současný název. Toto město bylo v antice důležitým střediskem s téměř 30 tis. obyvateli. Do dnešních dnů se téměř nic z původního města nedochovalo, neboť bylo srovnáno se zemí při zemětřesení v roce 780 n. l. V Eloundě a jejím okolím se nachází krásné písčité pláže patřící většinou k hotelovým komplexům.


Zástupce Viamare do žádného z těchto míst nedojíždí, je možné jej kontaktovat pouze telefonicky.

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour