Recenze - PORTO PLAKIAS

Zobrazit ubytování
9,8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Dovolená v Plakias

Dovolená se vydařila. Pláž v Plakias je dlouhá a vůbec není přelidněná. Dceři se líbily spousty barevných kamínků, jiné děti určitě ocení písek. Pro 3-leté děti bezpečné koupání a pozvolný vstup do vody (když zvládnou ty kamínky).V Plakias jsme byli podruhé, je to krásné letovisko i s možností kratších pěších výletů do okolí.

Poloha

Letovisko je tak akorát veliké, žádné obrovské hotely, přitom spousta restaurací, obchůdků, supermarket i pekárna v pěší dostupnosti. Pláž je veliká, a rozhodně není přelidněná ani v sezoně. Lehátka v cenách 4-6 eur za den, pár míst nabízí lehátka i za konzumaci. V okolí možnost kratších pěších výletů. Hezká je například vycházka olivovníkovými sady k řece a zpět..

Ubytování

Ubytování pěkné, čisté. Denně uklízené. Jen vítr občas vydával ne úplně těsnícími dveřmi zvuky jako meluzína. Ale nic hrozného.. Párkrát jsme využili možnosti jít do vedlejšího hotelu do bazénu, kde byl i bar a možnost si objednat nějaké osvěžení.

Stravování

V ceně byla polopenze:Snídani jsme měli ve vedlejším hotelu formou bufetu. Bufet byl relativně bohatý - zeleninový/ovocný bar, teplý bar (vejce, párky..), jogurt, med, výběr marmelád, výběr pečiva.. Na večeře jsme chodili do taverny Kri Kri kde opravdu výborně vařili. V ceně byl předkrm, salát a hlavní jídlo. Nápoje jsme si platili sami. Hlavní jídla jsme mohli zvolit buď "běžná" jako pizza, těstoviny, karbanátek, kuře z grilu atp. a nebo z denní nabídky místních specialit kterou jsme zvolili nejčastěji (stifado, mousaka, zeleninová jídla, pečené jehněčí atp). A musím říct, že jídla byla opravdu výborná a dost velká. Snad nejlepší polopenze co jsem zatím zažil..Pro dítě nebyl problém připravit poloviční porci..

Další služby

Paní delegátka výborná, vše zařídila, vysvětlila. Není co vytknout. Fakultativní výlety jsme tentokrát nevyužili.

Petr
30.08.2019