Kréta - Sportovní vyžití

Turistika na Krétě

Pokud trávíte dovolenou také aktivně a máte rádi hory, pak právě Kréta vám nabídne nádherné a vysoké hory. Je tu několik dvoutisícovek. Od moře se hory zvedají někdy až s tisícimetrovým převýšením. Pohoří jsou protkána hlubokými soutěskami, většinou přístupnými, kterých jsou zde desítky. Nejznámější je Samaria, nejdelší soutěska v Evropě.

Ve spolupráci s místními partnery nabízíme možnost absolvovat jedinečné horské túry. Poznáte tak rozmanitost krajiny, vegetaci a různé klimatické zóny. K tomuto dobrodružnému programu je nezbytná dobrá turistická obuv. K největším zážitkům patří pochod soutěskou Agia Irini (z Paleochory), Samaria (z Paleochory i z Plakiasu), Imbros (z Plakiasu), Aradena (z Plakiasu). Oblíbené jsou nejrůznější pěší túry všech kategorií, jejichž program s Vámi na místě připraví zástupce Viamare.

Potápění na Krétě

Poznejte podmořský vodní svět a využijte nabídky kurzů pro začátečníky i pokročilé. Svěřte se zkušeným profesionálům a užijte si tento krásný sport.

Potápěčská základna Kalypso Rock's Palace dive center je umístěna přímo v areálu hotelu Kalypso Village, proto je tento hotel ideálním místem pro strávení dovolené pro ty, kteří vyhledávají potápění a zároveň služby kvalitního hotelu, přičemž jim odpadá nutnost dojíždění a převozu potápěčského vybavení, mají-li vlastní.

Potápěčské centrum nabízí kurzy potápění s certifikací PADI několika úrovní od úplných začátečníků až po zkušené potápěče. V okolí hotelu Kalypso Village jsou naprosto ideální podmínky pro potápění vzhledem ke skalnatému pobřeží, do kterého je hotel vklíněn. Potápění probíhá v hloubkách 12 až 40 m dle zkušeností účastníků kurzu a hloubky mořského dna navštívené lokality. Zkušení učitelé potápění podávají výklad v řeckém, anglickém, německém a polském jazyce.

Pod mořskou hladinou v okolí potápěčského centra je k vidění bohatá středomořská fauna a flóra, kdy lze zahlédnout pestrobarevné ryby, mořské ježky a hvězdy, mořské houby a okurky, někdy dokonce i chobotnice, murény a kanice. Pro zkušenější potápěče se pořádají ponory i do podmořských jeskyní u pláží Damnoni Bay a Skinaria. Velice oblíbené je noční potápění.

Pro klienty, kteří nejsou ubytování přímo v hotelu Kalypso Village, ale například v Plakiasu nebo Damnoni, jsou zajištěny svozy na potápěčskou základnu.

Provozovatelem kurzu je místní potápěčské centrum. Platba na místě.

Na ostrově Kréta Viamare doporučuje

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour