Zakynthos - Reference od našich klientů

Pro svou bujnou vegetaci je ostrov Zakynthos nazýván "květinou východu" nebo "ostrovem vůní". Je to nejjižnější ostrov Jónského souostroví do kterého patří také ostrovy Kefalonie, Lefkada, Korfu, Meganissi.


Zakynthos vstoupil do povědomí lidí díky skvostné zelené scenérii, zlatistým plážím a pohostinnosti místních obyvatel. Velkou atrakcí ostrova Zakynthos je Navagio - pláž Ztroskotání, kde v 80. letech 20. století ztroskotala pašerácká loď. Zakynthos je jedním z mála míst na světě, kde se rozmnožuje chráněná želva Caretta-Caretta.


Pro většinu návštěvníků bude nezapomenutelným zážitkem z ostrova Zakynthos azurově modré moře s magickými západy slunce a překrásné scenérie se stovkami jeskyní. Strmé skály, písčité pláže a divoce rostoucí květiny se vryjí do paměti společně s vůní jasmínu. Prosluněné stráně jsou k večeru zdrojem omamné vůně cypřišů, tymiánu, šalvěje a divokých orchidejí.
Zobrazit místo Zakynthos na větší mapě

Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter a je poskytována bez záruky.


Většina vesnic ve vnitrozemí ostrova Zakynthos si zachovala svou tradiční atmosféru. Lidé jsou známí svou pohostinností a smyslem pro zachování svých tradic a kultury, která je pro Řecko opravdovou chloubou. Hlavní město Zakynthos se rozkládá na svazích, odkud je panoramatický výhled na moře. Ve městě je řada ulic s arkádami, kde je mnoho malých i větších obchodů. Jednou z nejvýznamnějších pozoruhodností města Zakynthos je námořnické a historické muzeum.


Bohatou faunu doplňuje želva Kareta obecná (Caretta-caretta), která se stala neoficiálním symbolem ostrova Zakynthos. Zátoky Laganas a Gerakas patří k nejdůležitějším místům rozmnožování tohoto vzácného druhu. Na přilehlém nepřístupném ostrůvku Pelouzo žije i malá kolonie tuleňů středomořských (Monachus-monachus).


Aquaparky Zakynthos

Na ostrově Zakynthos najdete dva aquaparky, které potěší nejen děti, ale i dospělé. Zante water village je jeden z největších aquaparků v Řecku, rozkládá se na více než 4 hektarech a najdete ho ve vesnici Sarakinado, jen asi 4 kilometry od hlavního města ostrova, asi 20 km od letoviska Limni Keri a asi 15 kilometrů od letovisek Alikanas, Xehoriati – Amoudi. Druhý aquapark pak najdete v oblíbené osadě Tsilivi. Od hlavního města je toto letovisko i s Tsilivi waterpark vzdálené jen asi 5 kilometrů. Komplex vybudovaný v roce 2010 slibuje nevšední zážitky.

Mnoho míst na ostrově Zakynthos již pohltila masová turistika, ale Viamare pro Vás připravila komorní půvabná místa bez velkých hotelových komplexů: Xehoriati-Amoudi a Limni Keri.

Chraňte přírodní krásy ostrova a dodržujte pravidla, která jsou nutná k přežití karet obecných. Nezapichujte slunečníky do písku a po setmění nezůstávejte na plážích!

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour