Recenze - KATERINA

Zobrazit ubytování
9,5
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Lefkada - ostrov tisíce vůní

Ostrov Lefkada opravdu krásně voní, květiny, bylinky, ovoce. Nejvíce nás opravdu uchvátila příroda a moře, tisíce vůní a odstínů modré. Dost zvířat od komárů, koček, housenek, ještěrek, koní, koz...... Když se vydáte od Katariny směrem do vnitrozemí, vedlejší silnicí, lemovanou olivovým hájem, je možné vidět v potoce želvy a kraby. Jak se již psalo, auto je na ostrově nutností. Silnice jsou úzké, srázy, útesy mnohdy bez hrazení na krajnicích, Řekové neřeší příliš nic a už vůbec ne dopravu, blinkry nepoužívají. Na skútrech zásadně bez helmy, malé dítě, pes, ve třech..meze se nekladou. Ale trochu toho adrenalinu stálo za to. Mys Ducato, pláž Gialós, vodopády Nidri a mnohé další které nejdou ani za týden na tak malém ostrově stihnout. Nejlepší výlet, nejlepší den na ostrově byl překvapivě lodí. S výletem Vám ochotně poradí a vše zařídí delegátka. Výletní loď M/S Christina za 55 euro, ale určitě stojí za to. Na loď se vejde 50 lidí, ale každý má své místo (pohodlné ležení). V ceně máte jídlo, dezerty a milý personál. Často se kotví v zátokách a plážích kam se jinak než lodí nedostanete. Navštívíte ostrov Kastos, možnost návštěvy muzea. Koupaní u ostrova Kalamos a Skorpios, který dříve vlastnil Onassis a kde si vzal Jacqueline Kennedy. Jídlo na ostrově je skvělé a cenově více než dostupné. Ve Vassiliki doporučejeme Grill Housse Yannys. Nejlepší gyros na světě, domácí pita a harnolky, maso, rajčata, cibule a tzatziki. Tak chutná láska! :)

Ubytování

Absolutně dostačující. Řecky stylově zařízené. Klidná část města. V zahradě olivovníků, palem a citronovníků. Jedna hvězda mínus ze hlasitě drnčící lednici a druhá hvězda mínus - bez přípravkům proti komárům sem nejezděte, my byli vybaveni. Spolubydlící pavouk a tlupa mravenců náš pobyt přežila a my také :) Úklid a výměna ručníků, každý druhý den.

Stravování

V místních tavernách se najíte vždy skvěle.

Další služby

Pan domácí a úklid vše v pohodě. Největší dík patří delegátce Elišce. Po dlouhé době delegátka co ráda a ochotně poradí. Transfery z a na letiště, vše v doprovodu delegátky a časově v klidu.

Lucie Ondruszová
29.06.2019