Vážení klienti, všechny naše pobočky zůstavají uzavřeny do 31. 5. 2020. K dispozici jsme v pracovní dny na telefonu (Po–Pá: 9–15 hod.) nebo e-mailu [email protected]

O letovisku Amouso

1 zájezdů

Amouso je velmi zajímavou, stále ještě původní a turismem málo zasaženou oblastí na jihovýchodním pobřeží ostrova Lefkada v sevření dvou mysů, Kastri a Lipso, hned za nádhernou pláží Agiofilli. Budete-li sjíždět od hlavní silnice dolů k zálivu Kastri, budete míjet políčka a zahrady místních domorodců a zdravit Vás budou oslíci a pasoucí se krávy. Oblast je opravdu malebná a budete mít pocit, že čas se zde zastavil. Přímo v zálivu Kastri je nádherná oblázkovo-písečná pláž Amouso, kterou velmi rádi navštěvují Řekové, a nedaleko další malá roztomilá pláž, odkud už uvidíte luxusní vilky Amarandos. Kamenné plotny a rozeklaná skaliska přímo vybízí ke šnorchlování a poznávání podmořského světa. V blízkosti pláže Amouso jsou dvě taverny, které především o víkendu a o prázdninách jsou oblíbeným cílem místních. Nejbližší vesnice Marantochori je vzdálena asi 5 km a patří k typickým řeckým vesnicím Lefkady. Je zde obchod a taverna.

Transfer

Transfer taxíkem z letiště Aktio Preveza (cca 60 km) potrvá asi 1 hodinu (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Amousu

Taverny závislé na sezóně, pláž Amouso s možností pronájmu lehátek a slunečníků, výlety a pronájmy aut přes zástupce Viamare.

Zástupce Viamare do místa dojíždí jen na základě telefonické výzvy.
Zástupce Viamare a partnerská cestovní kancelář sídlí ve Vassiliki (cca 10 km), kde je lékárna, poliklinika, obchody, taverny, bary, bankomat, vodní sporty včetně vodního lyžování a potápění, půjčovna motorových vozidel.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

AMARANDOS

4.července 8 dní Bez stravování
26 590 / os.