Eftalou - Letovisko

Eftalou je půvabné letovisko v severní části ostrova Lesbos vzdálené 4 km od pitoreskního městečka Molivos, kterému dominuje mohutná byzantská pevnost. Eftalou znamená sedm pahorků a pokud budete poctivě počítat, opravdu jich ve zvlněné krajině sedm napočítáte. Eftalou s krásnou oblázkovou pláží, vyhlášenou rybí tavernou Eftalou, malým kostelíkem a několika hotely na přístupové cestě je ideální místo pro odpočinek. Výhodou je, že sem zavítá pouze omezený okruh lidí.

Slibovaný klid je zde také díky tomu, že na pláži nejsou pronajímány slunečníky a lehátka. Osvěžení z průzračně čiré vody a pohledu na zvlněnou krajinu přímo nad pláží nebo na turecké pobřeží je však zcela plnohodnotným naplněním.

Termální prameny Eftalou

Eftalou je proslulé svými termálními prameny. Jejich léčivých účinků můžete využít i Vy v jednoduše upravené budově lázní ležící přímo na pláži nebo si sami najít pramen vyvěrající přímo do moře. Horké léčivé prameny, které vyvěrají bezprostředně vedle čistého moře s oblázkovou pláží, jsou výjimečnou atraktivitou ostrova Lesbos, kde je možné spojit pobyt u moře s léčivými procedurami v krásné přírodě. Prameny obsahují chlorid sodný, natrium, radium, vápník, hořčík a železo a jsou proto vhodné pro léčbu revmatických onemocnění, artritidy, ischias, chorob páteře, neuralgie, onemocnění žlučníku, gynekologických potíží, kožních chorob a hemeroidů. Návštěvníci lázní mohou využít společný kamenný bazének (cca 5 €/45 min.) nebo privátní vany (cca 6 €/20 min.), kde se teplota vody pohybuje v rozmezí 43,6 - 46,5 °C. Je zde také možné využít služby fyzioterapeuta, který poskytuje různé druhy masáží a relaxačních technik.

Pláže Eftalou

Za Eftalou pokračuje pobřeží s dalšími nádhernými oblázkovými plážemi, kde naleznete klid a také tolik vyhledávané soukromí. Oblázkové pláže jsou zde přerušovány přírodními skalkami, které vytvářejí dostatek soukromí. V oblasti Molivos a Eftalou jsou neoficiální nudistické pláže.

Z Eftalou se snadno dostanete do letovisek Molivos, Petra a Anaxos místní autobusovou dopravou (cca 2 €/1 cesta), zastávka autobusu je nedaleko hotelu Panselinos.

Transfer

Transfer z letiště (cca 69 km) potrvá asi 2 h (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Eftalou

Oblázková pláž, taverny (jejich množství je závislé na sezóně). Místní doprava do letovisek Molivos, Petra a Anaxos, taxi, možnost pronájmu dopravních prostředků a rezervace výletů přes zástupce Viamare.
Další taverny, restaurace, bary, kavárny, obchody, samoobsluhy, obchody se suvenýry a místními produkty, letní kino, lékař, pošta, banka, bankomat, možnost platit kartami a internetová kavárna jsou v sousedním letovisku Molivos.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour