Molivos - Letovisko

Kouzelné městečko Molivos (starší název Mithimna) je považováno za jedno z nejkrásnějších míst na ostrově Lesbos. Pro městečko jsou typické řady kamenných domů s červenými střešními taškami postavené terasovitě v prudkém svahu a zaklíněné mezi malý přístav a mohutný byzantsko-benátský hrad s rozsáhlým opevněním. Hrad dominuje celému okolí a skýtá nádherný výhled na Egejské moře i na nedaleké Turecko. Není divu, že byl zařazen do programu EU na záchranu a obnovu byzantských hradů a pevností.

Molivos - kulturní centrum

Samotný Molivos je významným kulturním centrem, kde se každoročně pořádá mnoho akcí jako jsou koncerty, výstavy uměleckých děl, přednášky, tradiční lidové festivaly a divadelní představení. V úzkých křivolakých uličkách naleznete také spoustu galerií a obchůdků se starožitnostmi. V letovisku můžete navštívit i stálé expozice archeologického muzea a městské galerie. Velkému zájmu turistů se těší místní antický hřbitov ležící u bran Molivosu.

Kulinářské zážitky v Molivosu

Přestože se cestovní ruch významně podílí na příjmech místních obyvatel, jejich stálou součástí života je i zemědělství a rybolov. Právě čerstvé úlovky místních rybářů a další tradiční kulinářské speciality můžete ochutnat v mnoha místních tavernách a restauracích. Nejvíce jich je v malém pitoreskním přístavu, kde z taverny nebo kafenionu můžete pozorovat rybáře přímo při práci. Po dobrém jídle si pak můžete dopřát lahodný nápoj v některém z místních barů, odkud je okouzlující výhled na moře.

Molivos - pláže

Pobřeží Egejského moře je v letovisku lemováno úzkou, ale poměrně dlouhou oblázkovou pláží (modrá vlajka EU) s možností pronájmu lehátek a slunečníků a provozováním některých vodních sportů. Další pláže naleznete v sousedních letoviscích Petra, Eftalou a Anaxos.

Transfer

Transfer z letiště (cca 65 km) potrvá asi 1 h. 45 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Molivosu

Oblázková pláž s možností pronájmu slunečníků a lehátek, vodní sporty. Taverny, restaurace, bary, kavárny, obchody, samoobsluhy, obchody se suvenýry a místními produkty, letní kino, lékař, pošta, banka, bankomat, možnost platit kartami, internetová kavárna. Místní doprava do letovisek Anaxos, Petra a Eftalou, taxi, možnost pronájmu dopravních prostředků a rezervace výletů přes zástupce Viamare.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour