Petra - Letovisko

Přímořské městečko Petra je postaveno v zeleném údolí. Je vklíněno mezi pobřeží s hezkou písečnou pláží (oceněnou modrou vlajkou EU) a skalnaté hory tvořící přirozenou ochranu města. Když sjíždíte k městečku, naskytne se Vám neopakovatelný pohled do údolí. Nemůžete přehlédnout mohutnou dominantní skálu, která se zvedá uprostřed údolí. Údajně se jedná o ostrov, který vystoupil v dávných dobách z moře. Nebyli by to Řekové, kdyby si nevybrali toto místo pro stavbu kostela. Tyčí se zde nad okolní krajinou a dostanete se k němu, vystoupáte-li po 114 schodech vytesaných do skály. Kostel se jmenuje Panagia Glykophilousa a je zasvěcený Panně Marii. 15. srpna se zde každoročně konají slavnosti, na které se sjíždějí návštěvníci z blízkého i dalekého okolí. Z tohoto místa se naskýtá nádherný pohled na letoviska Petra a na celé okolí.

Petra - kouzlo tradic

Petra Vám nabídne vše, co ke krásné dovolené patří. Nábřeží s promenádou, tavernami, kavárnami a obchody, náměstíčka, uličky a různé kouty plné zeleně a květin. I na Vás zde padne klid, pohoda a pomalá atmosféra města a velmi brzy se přizpůsobíte tempu místních obyvatel. V hlavní sezóně se ve večerních hodinách uzavře centrum městečka pro automobily, a to ještě více podtrhne malebnost tohoto místa. Atmosféra tradičního městečka na Vás dýchne i v zapadlejších uličkách Petry, kde si připadáte jednak jako v odlehlé horské vesničce, ale i jako ve vilové čtvrti starého benátského města. V Petře se nachází tradiční taverny, restaurace, bary, obchody a obchody se suvenýry, kde si můžete vybrat mezi 50 druhy ouza vyráběného na ostrově Lesbos.

Transfer

Transfer z letiště (cca 60 km) potrvá asi 1 h. 30 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Petře

Písečná pláž s možností pronájmu slunečníků a lehátek, vodní sporty, potápění, pronájem člunů, taverny, restaurace, bary, kavárny, obchody, samoobsluhy, obchody se suvenýry a místními produkty. Lékař, lékarna, pošta, bankomat, možnost platit kartami, internetová kavárna, muzeum. Místní doprava do letovisek Anaxos, Molivos, Eftalou a do hlavního města Mytilini, taxi, možnost pronájmu dopravních prostředků a rezervace výletů přes zástupce Viamare. Motorový vláček vás dovoze z Petry do Molivosu a zpět (cca 7 €/celodenní jízdné)

Sídlo zástupce Viamare.

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour