Mykonos - Zajímavosti Seznamte se s nejzajímavějšími místy, která vám nabízí ostrov Mykonos, potažmo celé Řecko.

Délos


Neobydlený ostrůvek Délos patří k nejvýznamnějším archeologickým lokalitám v Řecku. Podle pověsti zde Létó povila Artemidu a Apollóna a tradici každoročních slavností Delia, během nichž se pořádaly hry a zněla hudba na počest tohoto boha. Do roku 750 před Kristem se Délos rozvinul v důležité náboženské centrum. Nejdříve se stal poutním místem a později - zvláště ve 3. a 2. století před Kristem - vzkvétal jako obchodní přístav. Dnes zosobňuje jakési archeologické muzeum pod širým nebem, s mozaikami a mramorovými torzy, které na jaře zarostou planými květinami.


Nejzajímavější místa a památky ostrova


Dionýsova svatyně


Překvapí rozvalinami rozměrných falických monumentů z roku 300 před KristemPosvátné jezero


Dnes již vyschlé, se stalo svědkem Apollónova narození.


Lví terasa


Slavní lvi, vytesaní z náxoského mramoru na konci 7. století před Kristem, měli střežit Posvátné jezero. Z původních devíti lvů zbylo pouze pět.


Archeologické muzeum


Vystavuje většinu nálezů z ostrova včetně skladovacích nádob využívaných k uchování votivních darů a soch nahých jinochů ze 7. století před Kristem.


Apollónova svatyně


Tvoří ji tře chrámy - jeden z 6. století a další dva z 5. století před Kristem.


Dům delfínůDům z 2. století před Kristem krášlí mozaika se dvěma delfíny, vroubená bordurou s meandrovým ornamentem.


Dům masek


Dům, který pravděpodobně sloužil hercům jako hostinec, vyniká mozaikou boha divadla Dionýsa jedoucího na levhartovi z 2. století před Kristem.


Divadlo


Divadlo, postavené v roce 300 před Kristem v přírodním dolíku, pojalo až 5500 diváků. Obrovská zaklenutá nádrž na západní straně zachytávala dešťovou vodu stékající z divadla a zásobovala jí část města.


Divadelní čtvrť


V helénistickém a římském období si boháči v okolí divadla budovali domy, mnohdy s přepychovými peristyly (sloupořadím obklopené nádvoří).


Kleopatřin dům


Dvě bezhlavá torza ztělesňují Kleopatru a jejího chotě Dioskúrida.Dionýsův dům


Uvnitř domu se nachází mozaika Dionýsa jedoucího na levhartovi. Jen samotné oko zvířete se skládá z dvaceti devíti kostek.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour