O Naxosu

Kde leží a čím je zajímavý tento ostrov

9 zájezdů

Kde leží Naxos

Vplujte do světa neporušených řeckých tradic. Starobylá atmosféra ostrova Naxos na vás dýchne na každém kroku. Podívejte se, čím je ostrov tak výjimečný, čím se odlišuje od ostatních řeckých ostrovů, a proč si ho vybrat za cíl své další letní dovolené.

Majestátní vrcholy hor budou na Naxosu tím, co vás na první pohled ohromí. Každý váš další pohled už ale bude patřit nekonečným písčitým plážím s průzračně čistým mořem. Většina z nich si za svou kvalitu vysloužila Modrou vlajku EU a vám se z nich ani po celodenním slunění nebude chtít odcházet. Byla by ale škoda neponořit se hlouběji do historie a tradic Naxosu a nevěnovat procházkám po hlavním městě alespoň jedno odpoledne. Nad sněhobílými domky ve svahu střeží město Naxos mohutný benátský hrad. Křivolakými uličkami zabloudíte třeba do archeologického či benátského muzea a nakonec vás zavedou až do městského přístavu. Ten vás uvítá pohledem na symbol ostrova – portál nedostavěného starověkého chrámu boha Apollóna. Na nábřeží pak svou cestu za poznáním zakončíte v tradiční řecké taverně objevováním tajů místní kuchyně.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Ostrov Naxos leží v Egejském moři a je největším ostrovem Kykladského souostroví. Největší hora Zeus je současně i největším vrcholem celého souostroví a šplhá do výšky 1 001 m n.m. Mezi majestátními vrcholy objevíte úrodná údolí plná zeleně, ve kterých místní rádi pěstují zeleninu nebo víno. Průzračné moře tu od hor oddělují nekonečné písčité pláže, které se řadí k těm nejdelším v této oblasti. Ostrovu Naxos se už celá desetiletí vyhýbá masivní turismus, takže si tu budete užívat opravdový klid v objetí pravých řeckých tradic.

ARCHIPELAGOS ECONOMY

20.září 12 dní Snídaně
-29%
14 990 / os.

Letenka s transferem - Naxos

30.srpna 12 dní Bez stravování
-23%
9 990 Kč / os.

THREE LAKES

30.srpna 12 dní Snídaně
-24%
16 490 Kč / os.

VALEA Villa

30.srpna 12 dní Bez stravování
53 790 / os.

Montana Villa

30.srpna 12 dní Bez stravování
52 790 / os.

KETI

30.srpna 12 dní Bez stravování
-27%
15 990 Kč / os.

Zájezdy do letovisek