Chania na ostrově Kréta

Poznejte blíže řecké letovisko

3 důvody, proč si Chanii zamilujete

Okolí zdobí krásné a dlouhé pláže s perfektním servisem. Několik kilometrů dlouhé úseky písku střídají tu a tam oblázky.

Suvenýry nakoupíte v místních stáncích a krámech a o večerní zábavu se postarají noční kluby, bary a diskotéky.

Chania je proslulá svými památkami. Přezdívá se jí Benátky východu a mezi historickými stavbami dominuje maják La Laterna.

O Chanii

Město Chania vyniká mezi ostatními letovisky v mnoha ohledech. Jedná se o druhé největší město na ostrově, které dýchá historií. Pokud toužíte získat od dovolené více než jen opálenou pokožku, Chania vás nadchne. Ve městě najdete jak řadu historických budov, tak romantickou atmosféru v úzkých uličkách, ale i moderní stavby a obchody. Den můžete strávit na jedné z dlouhých pláží v okolí města. Většina z nich je písečná o délce až několik kilometrů. V Chanii se budete procházet po benátském přístavu s molem, kterému vévodí maják. Speciality řecké kuchyně si vychutnáte v jedné z mnoha zdejších restaurací a taveren. Můžete zde navštívit také muzea nebo si odpočinout v městském parku. Za noční zábavou stačí vyrazit do jednoho z barů nebo na diskotéku. A pokud zatoužíte prozkoumat i vzdálenější místa, stačí nasednout na autobus. Chania je krásné místo pro aktivní i odpočinkovou dovolenou.

Přečtěte si více o o tomto krásném letovisku