LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

Recenze - CENTRAL HOTEL

Zobrazit ubytování
Inspirujte se před výběrem dovolené a prohlédněte si recenze hotelů od klientů nebo napište recenzi hotelu vlastní. Recenze hotelů jsou dobrým vodítkem pro výběr vhodného ubytování.
8,5
1 hodnocení
6
UBYTOVÁNÍ
9
SLUŽBY
9
OKOLÍ
10
STRAVA
8,5
UBYTOVÁNÍ 6
SLUŽBY 9
OKOLÍ 9
STRAVA 10
Párga jednou, Párga navždy

Párga je nádherné podmanivé městečko s ambicí chytit člověka za srdce navždy. Má svoji magickou atmosféru, má svůj styl, módu, humor. Lze tam donekonečna bloumat a objevovat nová a nová zákoutí, courat po okolí, nechat se unášet bezčasim, ...

Celkový dojem

Párga je nádherné podmanivé městečko s ambicí chytit člověka za srdce navždy. Má svoji magickou atmosféru, má svůj styl, módu, humor. Lze tam donekonečna bloumat a objevovat nová a nová zákoutí, courat po okolí, nechat se unášet bezčasim, zkrátka místo, odkud se vám nebude chtít vracet do všedního života.

Poloha

Pláže jsou v dosahu tři, městská je nejbližší, zato precpana. Set slunečník plus dvě lehátka za 15 euro na den! To jsme nikdy, a jsme tu již potřetí, nevyužili, člověk je stále v moři nebo chvilku jen tak na písku na dece. Dá se preplavat na ostrůvky, snorchlovat nebo jen tak plavat s brýlemi, pro děti absolutně skvělé. Vlny skoro žádné, voda průzračná.Valtos, pláž přes kopec, je kaminkova, nádherná, má svoji " divokou" část se stínem a skalami hned pod pevností a dlouhou část se slunečníky. Spousta barů, obchůdky.Bohužel podmořský život jaksi prořídl, dřív jsme viděli i sasanky, hvězdice, teď skoro nic, škoda.

Ubytování

Hotel má skvělou polohu, pár minut do centra s typickým příjemným bistrem, obchody s čerstvým ovocem a zeleninou, je zde hned pošta, kostel, stanoviště taxíků.Majitel hotelu je milý, nicméně nemuseli jsme s ním nic řešit, takže víc nevíme. Nicméně klimatizaci nabízí za 7 euro na den. A bez klimatizace se dá klidně obejít.Snídaně za moc nestála, ale bylo příjemné snidat v zahradě pod slunečníky. K snídani vždy toust z bílého chleba, máslo, marmeláda, někdy i plátek sýra a salámu, jednou vařené vejce a v sobotu byl šlehaný tvaroh s medem. Káva nám nechutnala, ale všude dostanete v barech výborné espreso nebo greek Cafe, takže se dá spravit chuť. Vybavení pokoje je sparťanské, žádná estetika a krása nýbrž pragmaticke omyvatelné vybaveni pokoje, nicméně postele jsou super pohodlné. Kuchyňka je vybavena pouze kávovarem, varnou konvicí a lednicí, takže uvařit se tam kromě čínské polévky nedá skutečně nic. Pokoj má malou terasu s výhledem na hory, lze na něm pobývat ráno do cca 7.30, kdy vyjde nad horami slunce a začne svítit přímo do pokoje. Odpoledne a večer už je tam stín a krásné posezení. Uklid bez problémů, uklízení albánské uklízečky a jsou precizní.

Stravování

Doporučujeme Stefanos bar nad pláží Valtos , krásný výhled a skvělé menu.Na promenádě opravdu vřele doporučuji tavernu Bakchos, kde skvěle vaří tradiční menu, je tam bezva atmosféra, na stůl se večer čeká, ale stojí to za to.

Další služby

Delegátka paní Jana je úžasná, velmi ochotná a milá. Milovnice a znalkyne Řecka a místní historie. Vezme vás na procházku a zahrne informacemi.Výlet jsme vybrali na Acheron, provázel welšský průvodce Durrelova střihu, asi ne každý pobral jeho welšskou angličtinu. Výlet je skvělý, jak na věštírnu tak k řece mrtvých, úžasná příroda i zážitky, nutné jsou boty do vody.

Šárka
09.07.2024