Parga - Letovisko

Městečko Parga, se nachází na západním pobřeží Řecka naproti Jónským ostrovům Korfu, Paxos a Antipaxos.

Parga je jedno z nejnavštěvovanějších míst pevninského Řecka. Toto starobylé městečko a místo s okouzlujícím výhledem na benátský hrad a překrásnou pláž Valtos poskytuje vše, co k romantické dovolené patří. Fascinující okolí městečka Parga s horami a se záplavou zeleně doslova vybízí k toulkám do přírody, k objevování nádherných poloprázdných pláží a k setkáním s bohatou historií, kterou bezpochyby Řecko má.


Parga leží na břehu Jónského moře v oblasti Epirus. Okolní kopce jsou pokryty olivovníky, cypřiši a borovicemi. Parga je oblíbené letovisko, které se líbí návštěvníkům všech věkových kategorií a to především díky svému labyrintu úzkých uliček, malých obchůdků a domků s červenými střechami, nad nimiž ční ruiny benátské pevnosti. Na nábřeží Pargy nabízejí taverny typická řecká jídla spolu s vynikajícími místními víny. Tempo života je pomalé a odpočinkové, ale večer přístav ožívá kosmopolitní atmosférou. Parga nejsou jen pláže, také okolní krajina rozhodně stojí za prozkoumání.


Zobrazit místo Parga na větší mapě
Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter a je poskytována bez záruky.

Parga - pláže

V městečku Parga a jejím okolí jsou nádherné pláže. Nedaleko malého přístavu je krásná městská pláž a snadno dostupná další velmi hezká malá městská oblázková pláž zvaná Piso Krioneri. Téměř na dosah ruky je také nádherná rozlehlá písčito-oblázková pláž Valtos. Je schovaná za benátským hradem a cesta k ní vede po kamenném chodníčku, odkud se Vám naskytnou úžasné výhledy. Pláž Valtos je také přístupná lodním taxíkem z Pargy. Provozují se zde vodní sporty, můžete si pronajmout lehátka a slunečníky. Poblíž pláže jsou taverny a minimarkety. Pohled na pláž Valtos, hrad a Pargu je velkolepý.
Krásná zátoka Lichnos je vzdálená asi 4 km jižně od Pargy. Pláž je přístupná lodním taxíkem nebo pěšky procházkou olivovými háji. Na pláži jsou taverny, lehátka a slunečníky k pronajmutí a možnost vodních sportů.
Na sever od městečka Parga se pláže mění v oblázkové zátoky s křišťálově čistou vodou. Pláže na jih od Pargy jsou většinou dlouhé, písčito-oblázkové a i ve vrcholném létě zcela opuštěné. K nejkrásnějším plážím patří pláže Arilas, Regina Mare, Karavostasi nebo Elina.

Vydejte se z Pargy na výlet

Parga je vynikajícím výchozím bodem pro milovníky individuálních výletů. Ve vzdálenostech dosažitelných na skůtru se nachází např. bájná řeka Acheron, byzantský klášter sv. Demetria, starověké město Elina, tsamidské městečko Margariti s minaretem a jezero Kalodiki. Autem se z Pargy dostanete do Ioanniny, krápníkové jeskyně Perama, do antické věštírny v Dodoni, na kláštery Meteora, do antického města Kassopi, do starověkého města Nikopolis, na ostrov Lefkada apod.

Oblast Valtos - zelené údolí a pláž s vodními sporty

Nedaleko centra Pargy se nachází v zeleném údolí oblast Valtos. V zelinářských a ovocných zahradách jsou malé domky místních obyvatel a většinou nově postavené vilky a penziony pro milovníky této oblasti. Celé údolí doslova hýří zelení. Tato oblast je korunována nádhernou písčito-oblázkovou pláží Valtos, která je vyhledávána nejen obyvateli této oblasti. Z pláže se Vám naskytne velice krásný pohled na starou benátskou pevnost městečka Parga. Pláž je ideální pro vodní sporty a můžete si je zde užívat v nejrůznějších formách včetně vodního lyžování. Společnosti, které tyto sporty provozují, Vám pronajmou veškeré potřebné vybavení. Pláž je pro své kvality oceněna modrou vlajkou EU. Do starobylé Pargy se velmi snadno dostanete pěšky po kamenem vydlážděném chodníku asi za 20 minut.

U pláže Valtos je vše, co potřebujete k Vaší dovolené - taverny, bary, minimarkety, kavárny, dva veřejné bazény s bary, například velký bazén u taverny Tango, kde oceníte chutnou řeckou kuchyni a můžete si užívat nádherné výhledy na moře a na pevnost. Na pláži možnost pronájmu lehátek a slunečníků (cca 7 €/set - 2 lehátka + 1 slunečník) a vodních sportů. Lodní taxi do centra Pargy a na okolní pláže (cca 2 €/cesta).

Transfer - Parga

Z letiště Aktio Preveza cesta do Pargy (cca 60 km) potrvá asi 1 h (v závislosti na provozu).

Vybavenost Pargy

Taverny, restaurace, bary, obchody, diskotéky, pošta, lékárna, lékař, banky, bankomaty, pronájem dopravních prostředků a rezervace výletů u zástupce Viamare, lodní taxíky směřující na okolní pláže, vodní sporty, pronájem lehátek a slunečníků. Doprava lodním taxíkem z centra Pargy na Valtos (cca 2 €/1 cesta), na Lichnos (cca 5 €/1 cesta) a na pláž Sarakoniko (cca 11 €/1 cesta).

Sídlo zástupce Viamare.

V Parze Viamare doporučuje

GARDEN HOUSE - Parga
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
Dítě výhodně
BazénKlimatizace

GARDEN HOUSE studia   

Bez stravování
7 / 14 / 18 / 21 nocí
15.05. Komb. 05.06. Letecky 12.06. Letecky
Odlety: Praha
880 m
ELENA - Parga
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
Dítě výhodně
BazénKlimatizaceWi-Fi (bez záruky) Parkování u letiště zdarma

ELENA apartmány   

Bez stravování
7 / 14 / 21 nocí
15.05. Komb. 05.06. Letecky 12.06. Letecky
Odlety: Praha
750 m
ACHILLEAS - Parga
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
Klimatizace Parkování u letiště zdarma

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour