TÝDENNÍ SLEVOVÁ BOMBA - SLEVY AŽ 50% NA LÉTO 2021 V CHORVATSKU

O Parosu

Kde leží a čím je zajímavý tento ostrov

Kde leží Paros

Překrásný ostrov v Egejském moři je třetím největším ostrovem Kykládského souostroví. Zjistěte, čím se Paros liší od ostatních řeckých ostrovů a proč si ho vybrat jako cíl své nezapomenutelné letní dovolené.

Krásná příroda a historické stavby ostrova Paros vás lehce zlákají, abyste vyměnili plážové lehátko za procházku a vydali se na toulky klikatými uličkami přístavních městeček. V hlavním městě Parikia navštívíte starobylý chrám Paraportiani z 10. století a nakouknete do vzácné katedrály Panagia Ekatontapyliani z 5. století. Na promenádě v nejkrásnějším přístavu Egejského moře, ve městě Naoussa, vás omamná vůně specialit z čerstvých ryb a plodů moře vtáhne do jedné z místních taveren.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Paros leží jen 6 km od sousedního ostrova Naxos a patří mezi nejoblíbenější ostrovy Kyklád. Proslul těžbou mramoru, který se odsud vyvážel do celého Řecka. Paros je třetím největším ostrovem Kykládského souostroví. Každoročně sem proudí tisíce slunce chtivých turistů, přesto nebývají pláže přeplněné. Skvělé koupání si užijete na Punda Beach, Golden Beach nebo na pláži Tsirdakia a mnoha dalších.

Zájezdy do letovisek