Skiathos - Reference od našich klientů

Ostrov Skiathos je jeden z nejvýznamějších ostrovů severních Sporad. Ostrov zelených borovic, vinohradů, piniových hájů a olivových sadů proslavil film Mamma Mia. Tento zelený smaragd v Egejském moři nabízí více jak 60 nádherných pláží s jemným zlatavým a bílým pískem.


Hlavní město Skiathos

Hlavní město Skiathos leží na východním pobřeží nad malým zálivem, který je současně i přístavem. Bílé domky s červenými střechami jsou vystaveny kaskádovitě ve svahu, romantické uličky zavedou návštěvníky z různých koutů Evropy do barů, taveren, restaurací a nočních klubů. V hlavním městě pulzuje noční život a zábava až do ranních hodin. Nedaleko hlavního města se nachází mezinárodní letiště Papadiamantis, které zajišťuje spojení s pevninou.

Skiathos - pláže

Letoviska ostrova s krásnými plážemi leží především na jihu a v jihozápadní části ostrova. Pláže s jemným zlatým pískem a většinou pohodlným a pozvolným vstupem do moře jsou dobře vybavené sprchami, toaletami, lehátky, bary, tavernami a v mnoha případech i středisky vodních sportů. Řada pláží na ostrově je oceněna Modrou vlajkou EU. Z výčtu pláží můžeme jmenovat pláž Agia Eleni a Banana, která je vyhledávána hlavně mladými lidmi, protože zde většinu dne hraje disco, techno nebo hip hop. Další a klidnější pláže jsou Troulos, Megali Amos, Vasilias, Platanias, Agia Paraskevi a další. Za nejkrásnější pláž je považována Koukounaries, největší a nejdelší pláž na ostrově, s pozvolným vstupem do moře, nabídkou vodních sportů a potápěčskou základnou. Další nádherná pláž Lalaria je přístupná pouze z moře, ale lze ji navštívit v rámci lodního výletu. Z hlavního města jezdí pravidelná autobusová doprava až na pláž Koukounaries a během cesty zastavuje na dalších krásných plážích této oblasti. Z hlavního města Skiathos vyplouvají pravidelně lodě na okolní ostrovy.


Sever ostrova je porostlý borovicemi a piniovými háji a spolu s vnitrozemím si uchovává původní klid ostrova. Nejsevernějším místem na ostrově je město Kastro, jehož nedobytná pevnost chránila město před nájezdy pirátů. Poblíž Kastra v roce 1704 založili mniši pozoruhodný klášter Sv. Evangelistria, který se stal v době odporu proti Turkům útočištěm mnoha psanců. Zde údajně vznikl i návrh řecké vlajky, která zde i poprvé zavlála.

Na ostrově naleznete i několik dalších klášterů a kapliček. Vzhledem k malé rozloze ostrova si návštěvníci mohou celý ostrov projít pěšky a věnovat se tak i aktivní dovolené. Doporučujeme i pronájem motocyklu nebo auta.

Ostrov Skiathos nemůže nikoho nechat chladným. Určitě se Vám budou líbit krásné zlaté písky, kde borovicové lesy zasahují bezprostředně až k plážím, i jeho divoké pláže na severním pobřeží. Komu by se zdál ostrov malý, může se vypravit na výlet na další ostrovy Sporad, jako je malý ostrůvek Tsougrias, Arkos, Skopelos a Alonissos. Ostrov Skiathos Vám nabízí odpočinkovou dovolenou u moře ale i aktivní dovolenou plnou procházek a dobrodružství. Nesmíme zapomenout ani na hlavní město ostrova, které rozhodně stojí za opakovanou návštěvu.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour