VYBRANÉ VÝHODY ZDARMA PRODLOUŽENY DO 29. 2. 2020!

KŘÍŽEM KRÁŽEM RHODOSEM

KŘÍŽEM KRÁŽEM RHODOSEM
 • Odjezd 2020-10-02
 • First Minute
 
 
 
 
 
 
 
 
DateFrom:

DateTo:

TermID:

StationID:

TransportationTypeID:

TransportTypeID:

Persons:

infants:
StravaHotovo
Změnit
Počet osob
Hotovo
Změnit
Ubytování

Hotovo
Změnit
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč právě sem

 • 4 výlety v ceně zájezdu !
 • Bohatý program za příznivou cenu
 • Zkušený průvodce

Program

1. den – odlet z Prahy (svoz na/z letiště v Praze zdarma, str. 14-15), přílet na Rhodos, transfer do studií, ubytování.

2. den – volný program.

3. den – lodní výlet na ostrov Chalki. Celodenní výlet lodí na nejmenší a zároveň nejmalebnější dodekánský ostrůvek Chalki vyplouvá z přístavu Kamiros Skala na západním pobřeží. Plavba na tento asi 8 km vzdálený ostrov z Rhodosu trvá něco málo přes hodinu. Pláže Egejského moře nabízejí skvělé koupání (plavky s sebou), místní taverny zase čerstvé ryby a mořské plody. Cestou na Chalki se často vídají delfíni, kteří doprovází loď na její cestě.

4. den – autobusový výlet Okruh městem Rhodos a lázně Kalithea. Výlet za poznáním kouzelného města Rhodos, a poté odpočinek (s koupáním – dle počasí) v lázních Kalithea. Půldenní výlet do hlavního města Rhodos začíná projížďkou přístavem Mandraki. Poté navštívíte horu Monte Smith, kde se ve starověku nacházela Akropole. Na závěr

výletu navštívíte středověkou část města, kde se můžete projít známou Rytířskou uličkou, zblízka si prohlédnout hradby či proslulý palác Velmistra. Po návštěvě města Rhodos se cestou do Vašeho letoviska zastavíme v lázních Kalithea. Celý lázeňský komplex připomíná svou architekturou pohádku Tisíce a jedné noci. Dnes patří záliv Kalithea k oblíbeným místům ke koupání (plavky sebou). Voda je zde křišťálově čistá a je vhodná i pro šnorchlování.

5. den – autobusový výlet Okruh ostrovem. Naší první zastávkou (cca 2 hodiny) bude vesnice Lindos, která je považována za nejatraktivnější a nejnavštěvovanější vesnici Řecka a byla vyhlášena UNESCEM za světovou kulturní památku. Pak se vydáme směrem na jih, projedeme skrze ostrov na západní pobřeží k vyhlídce na zříceninu

středověkého hradu Monolithos. Krásný výhled nám zpříjemní i ochutnávka zdejšího tymiánového a piniového medu, olivového oleje a místní pálenky sumo (vše je zde možno i zakoupit). Poté projedeme vesnicí Siana a další zastávkou bude vinařská vesnice Embona, která leží pod nejvyšší horou Ataviros – zde bude cca hodinová přestávka na oběd (není v ceně výletu). Po obědě navštívíme místní vinařské závody Emery – ochutnávka vína a likérů (v ceně výletu). Posledním bodem programu je návštěva archeologického naleziště Kamiros (fakultativně za 6 €) pocházejícího z dob antického Řecka.

6. den – volný program.

7. den – lodní výlet na ostrov Symi. Ostrov Symi se nachází necelých 40 km SV od ostrova Rhodos, jen 5 km od tureckého pobřeží. Lodí se vyplouvá z hlavního města Rhodos a plavba do hlavního města Symi potrvá cca 2 hodiny. Další zastávkou bude po cca hodinové plavbě záliv Panormitis – velmi důležité poutní místo, kde zastavíme na cca

60 minut k prohlídce kláštera a kostela zasvěceného archandělovi Michaelovi.

8. den – volný program, transfer na letiště na Rhodosu, odlet do Prahy.

Doplňující informace

Program zájezdu je na 7 nocí bez stravy v termínech 22. 5. – 29. 5. a 2.10. - 9.10.2020, ubytování je po celou dobu v letovisku Stegna ve studiích s kuchyňským koutem. Konkrétní název ubytovacího zařízení Vám sdělíme 5 dnů před nástupem na pobyt. Půjde vždy o prověřené ubytování z nabídky CK TRAVEL FAMILY.

Změna pořadí jednotlivých výletů vyhrazena. Program může být též upraven dle aktuálního letového a lodního řádu, který vstoupí v platnost v lednu/únoru 2020. Zájezd je doprovázen českým delegátem, který podává výklad v autobusu a na lodi. Některé fakultativní výlety se konají jen v případě dostatečného počtu zájemců nebo naopak jsou limitovány kapacitou autobusu nebo lodě. Pozor – výlety jsou bez vstupů a místního průvodce, není-li uvedeno jinak.

Poznámka

Minimální obsazenost zájezdu je 20 osob.

Povinná pobytová taxa - výše poplatku se liší v závislosti na typu ubytování a řídí se jeho oficiální kategorií:
0,50 € za pokoj a noc pro studia/apartmány všech kategorií
Poplatek je účtován za pokoj, nikoliv za osobu a platí se na místě.

Cena zahrnuje

letenku Praha - Rhodos - Praha včetně poplatků spojených s leteckou dopravou, transfery v místě pobytu, 7x ubytování, program poznávacího zájezdu, služby zástupce TRAVEL FAMILY (Viamare, VTT, Vítkovice Tours, Kovotour), který podává výklad v autobuse a na lodi.

Volitelné doplatky

komplexní cestovní pojištění: od 50 Kč/osoba/den
dítě do 2 let (0 - 1,99): 500 Kč, bez nároku na místo v letadle a služby

Ceny jsou kalkulovány

k 20.9.2019

Typové pokoje

 • 2lůžkové studio s možností 1 přistýlky, vhodné pouze pro dítě - Studio 2(+1/0)
Vzdálenosti
 •  Do centra: 500 m
 •  K pláži: 100 m
 •  Letiště: 33 km
Služby k dopravě
Parkování u letiště
Parkování u letiště v Praze, Brně i Ostravě nyní za zvýhodněnou cenu (sleva 50 %)
Služby ubytování
Vybavení a služby:
Za příplatek:
Vhodné pro
 • Náš Tip
 • Pro dva
 • Novinka
 • Exkluzivně u nás
Zobrazuji:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fotogalerie