Lindos - Letovisko

Lindos má přibližně 1000 obyvatel a řadí se mezi nejkrásnější vesnice Řecka. Právem je znám také jako "Klenot Rhodosu". Od hlavního města ostrova Rhodos je vzdálený asi 50 km. Stejně tak jako Staré Město v hlavním městě Rhodos, byl i Lindos prohlášen památkovou rezervací UNESCO, a tak mohlo být zachováno mnoho z jeho tradičního koloritu. Vesnička s vyoblázkovanými ulicemi a bílými domy postavenými přímo na útesech padajících do moře si stále uchovává původní středověký ráz. Na kopci nad vesnicí leží zbytky dávné akropole. Cesta k akropoli se dá absolvovat pěšky nebo na oslu. Akropole s chrámem Athény Lindské pochází ze 4. století př. n. l. Ve 14. století kolem ní vznikla johanitská pevnost.

Vesničce dominuje byzantský kostel Panagía se zvonicí a Náměstí Svobody - Plateia Eleftheria s obrovským platanem ve svém středu. Strom slouží také jako střed otáčení taxíků a autobusů. Je jen málo míst jako tohle. Úzké uličky mezi malými bílými domky jsou plné obchodů a obchůdků se vším možným. Vyplatí se proplést uličkami a vychutnat si toulky mimo hlavní turistické zóny.

Lindos - pláže

Lindos má dvě menší půvabné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Na úpatí hory s akropolí se nachází z jedné strany pláž v zátoce Pallas, na druhé straně pak pláž v zátoce sv. Pavla, která naskytuje fascinující pohled na vesnici s akropolí. Další nádherná písčito-oblázková pláž Vlicha je vzdálená asi 5 km od starého města. Podél této pláže vyrůstá řada hotelů a apartmánů, je zde několik obchůdků a bar, a vzniká zde postupně nová část Lindosu. Další možností koupání je asi 7 km jižně vzdálené Pefki se stejnojmennou pláží.

Do hlavního města Rhodos Vás zaveze několikrát denně místní autobusová doprava (cca 4 €).

Transfer

Transfer z letiště (cca 45 km) potrvá asi 1 h. (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Lindosu

Krásné písčito-oblázkové pláže s možností pronájmu slunečníků a lehátek, vodní sporty. Taverny, restaurace, bary, diskotéky, kavárny, obchody, samoobsluhy, obchody se suvenýry a místními produkty. Lékař, lékárna, pošta, banka, bankomat, možnost platit kartami, internetová kavárna. Místní doprava do hlavního města, taxi, možnost pronájmu dopravních prostředků a rezervace výletů přes zástupce Viamare.

Zástupce Viamare do místa dojíždí jen na základě telefonické výzvy.

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour