Kokkari - Letovisko

Městečko Kokkari, oblíbené prázdninové letovisko, leží pod zalesněnými úbočími na severovýchodním pobřeží ostrova Samos pouze 10 km od hlavního města Samos - Vathi. Rozprostírá se podél pobřeží. Jeho jedinečnost dokreslují dvě krásné oblázkové pláže mezi dvěma skalnatými výběžky. Necelé dva kilometry od Kokkari se nalézají další dvě známé pláže Tsamadou, kde je i úsek pro nudisty, a Lemonakia. Tyto pláže patří k nejlepším plážím na ostrově Samos. Kokkari v překladu znamená cibulka. Jméno městečko dostalo od zakladatelů, kteří brzy rozpoznali úrodnost místa a začali zde pěstovat zvláštní druh cibule, která je proslavila nejen na ostrově Samos.

Kokkari si Vás podmaní svojí jedinečnou prázdninovou atmosférou. Úzké uličky starého městečka, domy s barevnými fasádami a typickými balkónky, vyhlídky na moře, město a hory ze skalnatých útesů Vás budou inspirovat k opakovaným procházkám. Na pobřežní promenádě je řada taveren, restaurací, kaváren a barů, kde si můžete užívat romantiku pomalého letního dne i rušného nočního života. Na taverny a obchody podél komunikace a hlavní oblázkové pláže navazuje centrum starého města s malým rybářským přístavem, odkud denně vyplouvají rybáři na noční rybolov. Za přístavem Vás pěší zóna zavede mezi útulné a pestrobarevné kavárničky a taverny, kde si můžete u dobré kávy užívat výhledy na azurové moře a skalnaté výběžky. Srdcem starého města je malé náměstí zaplněné stolky a židlemi, kde si můžete u vínka poslechnout i koncert místních umělců. Za poslední tavernou cesta pokračuje ke dvěma útulným plážím s menšími oblázky, které jsou chráněny před větrem.

Transfer

Transfer z letiště (cca 25 km) potrvá asi 30 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Kokkari

Oblázková pláž s možností pronájmu slunečníků a lehátek. Taverny, restaurace, bary, kavárny, obchody, samoobsluhy, obchody se suvenýry, keramikou a místními produkty. Vodní sporty, windsurfing, škola windsurfingu. Lékař, lékárna, pošta, internetové kavárny, veřejná prádelna, bankomat, omezená možnost platit kartami. Místní doprava do hlavního města Samos a do městečka Pythagorion, taxi, možnost pronájmu dopravních prostředků a rezervace výletů přes zástupce Viamare.

Sídlo zástupce Viamare.

V Kokkari Viamare doporučuje

GREGORY HOUSE - Kokkari
Veselé léto
Doporučujeme
Klimatizace Parkování u letiště zdarma
CHRISTINA - Kokkari
Veselé léto
Doporučujeme
KlimatizaceVýhled na moře Parkování u letiště zdarma
ATHENA - Kokkari
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
BazénKlimatizaceWi-Fi (bez záruky) Parkování u letiště zdarma

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour