O Kokkari

4 zájezdů

Městečko Kokkari, oblíbené prázdninové letovisko, leží pod zalesněnými úbočími na severovýchodním pobřeží ostrova Samos pouze 10 km od hlavního města Samos - Vathi. Rozprostírá se podél pobřeží. Jeho jedinečnost dokreslují dvě krásné oblázkové pláže mezi dvěma skalnatými výběžky. Necelé dva kilometry od Kokkari se nalézají další dvě známé pláže Tsamadou, kde je i úsek pro nudisty, a Lemonakia. Tyto pláže patří k nejlepším plážím na ostrově Samos. Kokkari v překladu znamená cibulka. Jméno městečko dostalo od zakladatelů, kteří brzy rozpoznali úrodnost místa a začali zde pěstovat zvláštní druh cibule, která je proslavila nejen na ostrově Samos.

Kokkari si Vás podmaní svojí jedinečnou prázdninovou atmosférou. Úzké uličky starého městečka, domy s barevnými fasádami a typickými balkónky, vyhlídky na moře, město a hory ze skalnatých útesů Vás budou inspirovat k opakovaným procházkám. Na pobřežní promenádě je řada taveren, restaurací, kaváren a barů, kde si můžete užívat romantiku pomalého letního dne i rušného nočního života. Na taverny a obchody podél komunikace a hlavní oblázkové pláže navazuje centrum starého města s malým rybářským přístavem, odkud denně vyplouvají rybáři na noční rybolov. Za přístavem Vás pěší zóna zavede mezi útulné a pestrobarevné kavárničky a taverny, kde si můžete u dobré kávy užívat výhledy na azurové moře a skalnaté výběžky. Srdcem starého města je malé náměstí zaplněné stolky a židlemi, kde si můžete u vínka poslechnout i koncert místních umělců. Za poslední tavernou cesta pokračuje ke dvěma útulným plážím s menšími oblázky, které jsou chráněny před větrem.

letovisko Kokkari video 1 (dron 2018), letovisko Kokkari video 2 (dron 2016), letovisko Kokkari video 3 (2010)

Transfer

Transfer z letiště (cca 25 km) potrvá asi 30 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Kokkari

Oblázková pláž s možností pronájmu slunečníků a lehátek. Taverny, restaurace, bary, kavárny, obchody, samoobsluhy, obchody se suvenýry, keramikou a místními produkty. Vodní sporty, windsurfing, škola windsurfingu. Lékař, lékárna, pošta, internetové kavárny, veřejná prádelna, bankomat, omezená možnost platit kartami. Místní doprava do hlavního města Samos a do městečka Pythagorion, taxi, možnost pronájmu dopravních prostředků a rezervace výletů přes zástupce Viamare.

Sídlo zástupce Viamare.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

MARIN

4.července 8 dní Bez stravování
-41%
9 490 Kč / os.

KOKKARI BEACH

1.srpna 8 dní Snídaně
18 490 / os.

CHRISTINA

4.července 8 dní Snídaně
-40%
10 990 Kč / os.

GREGORY HOUSE

4.července 8 dní Bez stravování
-45%
9 490 Kč / os.