Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 30. dubna (u vybraných pobytů).

Samos

Vše o Pythagorově rodném ostrově

12 zájezdů

3 důvody, proč si Samos zamilujete

Lenošit tu budete na nádherných písčitých a oblázkových plážích a v letovisku Votsalakia si užijete koupání pod nejvyšší horou Kerkis.

Města Samos i Pythagorion si zachovávají svůj starobylý ráz. V tradičních tavernách okusíte Samos Nectar, nejlepší sladké muškátové víno světa.

Narodil se tu věhlasný matematik Pythagoras, ale nejvzácnější památkou zůstává Heraion, kde leží pozůstatky mohutného chrámu bohyně Hery.

O Samosu

Neopakovatelné scenérie ostrova Samos se vám na dlouho vryjí do paměti. Celé pobřeží ostrova je poseté překrásnými plážemi. Na jihu najdete převážně písčité pláže, na severu zase ty pokryté oblázky. Vybírat můžete z rušných a perfektně vybavených pláží, ale objevíte tu i zapadlejší plážičky, které vám poskytnou více soukromí. V oblíbeném letovisku Votsalakia si užijete koupání pod nejvyšší horou Kerkis (1 434 m n. m.).
Hlavní město Samos si až do dnešních dnů zachovalo svůj tradiční starobylý ráz, podobně jako Pythagorion, jehož úzké a klikaté uličky vás zavedou do malebného přístavu. V tradiční přístavní restauraci si dopřejete sklenku vína Samos Nectar, nejlepšího sladkého muškátového vína na světě, a vydáte se k Eupalinovu tunelu. Tento 1 036 m dlouhý akvadukt jen kousek za městem je opravdovým technickým zázrakem antické doby. Nejvzácnější památkou ostrova však zůstává Heraion, kde leží pozůstatky mohutného chrámu bohyně Hery.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Letoviska na Samosu

SAINT NICHOLAS

13.června 8 dní All inclusive
21 690 / os.

PRINCESS TIA

6.června 8 dní Bez stravování
-22%
19 890 / os.

CHRISTINA

4.července 8 dní Snídaně
-28%
10 790 / os.

KOKKARI BEACH

6.června 8 dní Snídaně
-19%
14 890 / os.

KERVELI VILLAGE

6.června 8 dní Polopenze
-20%
16 890 / os.

GREGORY HOUSE

13.června 8 dní Bez stravování
-32%
9 990 Kč / os.

Zájezdy do letovisek