O Santorini

Kde leží a čím je zajímavý tento ostrov

Kde leží Santorini

Nejromantičtější ostrov Kyklád a asi nejvíce focené místo v celém Řecku. Santorini prostě patří k destinacím, které byste alespoň jednou za život měli navštívit. Podívejte se proč.

Vyberte tu nejkrásnější fotku z Řecka a my se vsadíme, že na ní bude Santorini. Kostelíky s typickými modrými kopulemi, obklopené zářivě bílými domečky s okenicemi a dveřmi v barvě nebe, tu na pozadí temných vulkanických skal vysoko nad mořem tvoří scenérie, kterým prostě nelze odolat. V labyrintu uzoučkých uliček hlavního města Fira objevíte stovky malebných obchůdků, barů a taveren a v městečku Oia se pokocháte pohledem na nejkrásnější západ slunce na Zemi. Dlouhá a klikatá schodiště vás z historických center měst zavedou vždy až dolů k moři, kde se písek i oblázky díky sopečnému původu ostrova barví do červenočerna. Pláže vás tu zkrátka okouzlí nezaměnitelnou atmosférou.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Santorini je pozůstatkem původního ostrova Strongylé, který před více než 3 000 lety rozmetala do okolí mohutná sopečná erupce. Dnešní Santorini tvoří kráter sopky, která se po výbuchu zhroutila do moře. Santorini představuje nejjižnější ostrov Kyklád a je jedním z nejromantičtějších míst světa vůbec. Nejvíce fotek, které reprezentují Řecko, vzniká právě zde.

Zájezdy do letovisek