Vážení klienti, všechny naše pobočky zůstavají uzavřeny do 31. 5. 2020. K dispozici jsme v pracovní dny na telefonu (Po–Pá: 9–15 hod.) nebo e-mailu [email protected]family.cz.

Recenze - PANDORA

Zobrazit ubytování
8,8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 9
OKOLÍ 9
STRAVA 8
Dovolená na úžasném ostrově Skiathos

Celkově nás tento malý ostrov nadchl zelení, čistotou a množstvím nádherných pláží. Autobus, který jezdí v přiměřených intervalech po celém jižním pobřeží jsme sice nevyužili, ale dá se s ním pohodlně cestovat mezi plážemi. Půjčili jsme si skútr a projeli si pláže, které jsme na doporučení chtěli vidět. Překvapilo nás, že jsme na ostrově téměř nepotkali české turisty. Klientela je spíše anglická a italská. Cenově je Skiathos o něco dražší než ostatní řecké destinace, které jsme navštívili.

Poloha

Z ubytovaní jsme měli v dochozí vzdálenosti asi 5 pláží. Nejvíce se nám líbila pláž Vromolimnos a Paraskívi, pokud nepočítáme pláže navštívené na skůtru. Pod ubytováním je obchůdek, kde se dají koupit uíkladní potraviny. Je poměrně drahý, lepší je jet do hl. města do supermarketu.

Ubytování

Ubytování v Pandoře bylo velmi příjemné. Byla zde dobře vybavená kuchyňská linka, včetně trouby a kávovaru. Nádobí pro 2 osoby postačující. V koupelně je sprchový kout, který není uzavřený, ale je v něm alespoň vana s odtokem. Nechybí klimatizace. Pokoj měl terasu se stolem a židlemi, odkud byl výhled na mořské pobřeží. Zpočátku nás trochu rušil zvuk projíždějících dopravních prostředků. Silnice z ubytování není vidět, ale vzhledem k poloze ubytování (nad silnicí) je slyšet. Na noc se dá zabednit okno i dveře na terasu, takže ruch je sotva slyšitelný.

Stravování

Pobyt jsme měli bez stravy, takže jsme postupně ochutnávali řecké speciality v Tavernách. U pláže Paraskívi je taverna s výbornýn gyrosem nebo taverna U Jimmiho. Nejvíce nám chutnal gyros v zatáčce před střediskem Koukonaris, která se jmenuje Pod borovicí. Taverny většinou otevírají ve 12,30h.

Další služby

Zaplatili jsme si celodenní výlet na sousední ostrov Skopelos po stopách "Mamma mia". Po celou dobu s námi byla naše delegátka. Na ostrově jsme navštívili kostelík, hlavní město Skopelos s výbornou rodinnou tavernou, kam nás nasměrovala delegátka. Navštívili i jsme jednu pěknou pláž, kde jsme se mohli vykoupat. Výlet byl pěkný, i když jsme se poměrně dlouho plavili na lodi, protože jsme obepluli celý ostrov Skopelos.

Jana Šaurová
04.09.2018