Recenze - PANDORA

Zobrazit ubytování
9
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 9
OKOLÍ 9
STRAVA 9
Pěkná pohodová dovolená, 27.7.-7.8.2018

Ubytování ve studiu Polymnia – v přízemí, čisté, prostorné, s venkovním posezením na terase i plážovými lehátky, výhled na záliv moře, krajová vilka, nejklidnější prostředí, v okolí zeleně, blízko k plážím. Ostrov Skiathos plný zeleně, krásné modré moře, mnoho pláží, možnost výletů lodí. Celkový dojem velmi dobrý.

Poloha

Pokud se sešlo od studia po schodech přímo přes silnici, byl směr buď pláž Vromolimnos nebo Kolios, obě pár minut cesty k pobřeží. Vromolimnos větší společenštější, taverna s dobrým jídlem, zajímavým posezením nad pláží, hudba. Kolios klidnější, měli tam v baru na pláži ale lepší kávu frapé :-).Díky busu, zájezdu lodí nebo pěší procházkou jsme navštívily celkem 9 pláží ostrova, všechny nějakým způsobem krásné a zajímavé. Bus je veliká výhoda, dostanete se od ubytování v Pandoře na obě strany ostrova, jezdí v krátkých intervalech 15 minut. Lze to využít i pro větší nákupy. Využily jsme i zájezdy lodí, pro suchozemce je plavba lodí a modré moře nádhera! Jenom trochu záleží na počasí, zda se výlet uskuteční v plánovaném termínu a trase.

Ubytování

Ubytování v pořádku, prostorné. Vybavení kuchyňky dobré, elektrické spotřebiče, nádobí, sušák na prádlo i s kolíčky, klimatizace. Nic nám nechybělo. Paní domácí donesla v průběhu našeho pobytu i dobrý řecký medový koláč, bylo možné si objednat ke snídani typické pečivo: smažené koblížky. Úklid denní, výměna ložního prádla a ručníků v polovině pobytu. Pohodové, poklidné – domácí prostředí.

Stravování

Nákup lze pořídit doslova pár metrů od ubytování (výhoda zejména pro nákup vody), zkoušely jsme i jiné supermarkety, ale ceny jsou téměř podobné. Ve městě Skiathosu k zast.č1 a u zast.č. 3 – větší supermarket pro větší nákup s větším výběrem a dovoz busem. Pokud si neuvaříte sami, lze využít místní taverny-restaurace, kterých je v dosahu spousta. My jsme navštívily tavernu přímo pod ubytováním (logo „s hrncem“), stylově upravené posezení, velmi ochotné zřejmě majitelky a dobrá kuchyně. Chutnalo nám i v InfinitiBlue – terasa nad mořem, vzdálenost pěšky asi 1,5 km západním směrem od Pandory. Jídlo dobré, obsluha výborná. Ve městě Skiathosu také spousta taveren, kaváren, prodejen pečiva – není problém s občerstvením a jídlem.

Další služby

Delegátka paní Vejnosková – profesionální a ochotná.

Jarmila Thomayerová
24.08.2018