LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

Recenze - ARTEMIS

Zobrazit ubytování
8,3
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 8
OKOLÍ 7
STRAVA 9
Nový ostrov v nabídce Viamare

Využili jsme nabídky Viamare objevit nový ostrov v jejich nabídce. Cesta tam je bohužel s mezipřistáním na Chiosu, což cestování protáhne asi o dvě hodiny. Na letišti se zájezdu ujme paní delegátka Veronika, které k dokonalosti už chyběla jen složená písnička, kterou by cestujícím během jízdy zazpívala. Ubytování u paní Artemis je pěkné, skromné, dostačující, s funkční klimatizací bez poplatku. Nejbližsí pláž k ubytování prakticky za těch 10 dní nešla použít nikdy. Byly celou dobu obří vlny, silný vítr a spoustu naplavených řas a bordelu. Chodili jsme většinou na pláž v Molosu Magazia, asi 3 km a nebyli jsme jediní. Moře, pláž, i vítr tam byly mnohem příjemnější. Polopenze v hotelu Skiros Palace byla fajn, určitě dobře si ji zaplatit, neboť nejbližší taverna je od Artemis asi kilometr, další taverna za další kilometr, obchod asi taky 2 km. Snídaně byly stále stejné, ale chutné, večeře se trochu měnily a také byly moc dobré systémem servírovaného bufetu. Prostředí oblasti Gyrismata je takové neutěšené, nezajímavé, všude trčí nějaký železa z železobetonu nebo z trávy. Sem tam nějaká popelnicová kočka, nebo koza. K ubytování u Artemis by se hodilo půjčit si na celý pobyt jízdní kolo pro snazší přiblížení k hlavní pláži v Molosu. Stopem jsme se dvakrát přesunuli na pláž v Acherounes, u Linarie, kde bylo krásně čisté moře, s hezkým vstupem a lepším počasím. Na ostrůvek už se asi nevrátíme, ale i proto, že každý rok jezdíme někam jinam :-)

Poloha

Nejbližší pláž (možná i vzhledem k větrnému počasí) velká bída, lepší pláž Magazia v Molosu je asi 3 km po rovině nebo na druhé straně ostrova v Acherounes, kam se s trochou štěstí dá jet třeba stopem.

Ubytování

Čisté, bez problémů, jen v místě, kde "chcípl pes" a všude je to daleko. Voda na pití je dobrá, nikdy nám po ní nic nebylo, nemá smysl kupovat balenou, když ani není moc kde.

Stravování

Polopenze v hotelu Skiros Palace byla fajn, určitě dobře si ji zaplatit, neboť nejbližší taverna je od Artemis asi kilometr, další taverna za další kilometr, obchod asi taky 2 km. Snídaně byly stále stejné, ale chutné, večeře se trochu měnily a také byly moc dobré systémem servírovaného bufetu. Víno, pivo, voda, ráno limči v ceně.

Další služby

Výlet lodí byl fajn, škoda, že se po výletě nedala využít ještě třeba koupačka v Acherounes, kde konečně nebyly vlny. Natajno jsme občas využívali autobusový pendl do města Skyros, určený ale pouze pro ubytované ve Skriros Palace. Jezdí sice v nelogické časy, ale lepší než nic. Škoda, že na ostrově nejezdí alespoň nějaký základní autobusová linka. Také bychom uvítali možnost půjčení jízdního kola pro dopravu k lepším plážím v Molosu.

Martin Veverka
22.08.2023